skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Liet Vairāk Sviedru Nozīmē ēst Veselīgāk.

Liet vairāk sviedru nozīmē ēst veselīgāk.

Liet vairāk sviedru un ēst labāku (veselīgāku) barību? Zinātne saka - Jā!

Vai pastāv korelācija starp laiku, ko pavadāt sporta zālē, un kaloriju skaitu, ko patērējat? Jā, saskaņā ar jaunāko pētījumu, kas publicēts žurnālā International Journal of Obesity.

Pētnieki sekoja 2680 pieaugušo, kas 15 nedēļas piedalījās aerobos treniņos un konstatēja, ka regulāra fiziskā slodze bija saistīta ar diētas izmaiņām. Tie, kas trenējās vidēji un ļoti intensīvi, izmantoja uzturā mazāk uzkodas un ceptu, pārstrādātu pārtiku par labu veselīgākiem produktiem, tādu kā augļi un dārzeņi.

FIZISKĀ SLODZE un EMOCIONĀLĀ ĒŠANA

Lai gan nav skaidrs, kā regulāra fiziskā slodze ietekmē ēšanas paradumus, ir doma, ka vingrinājumi stimulē neirotransmitorus smadzenēs, piemēram, dopamīnu un serotonīnu, kas varētu ietekmēt aktivitātes līmeni un ēšanas paradumus. (Turpretim zems dopamīna un serotonīna līmenis ir saistīts ar depresiju, kas var izraisīt emocionālu ēšanu).

„Un cilvēki apzināti maina savu uzvedību, ja viņiem veidojās pozitīva ietekme, piemēram, vairāk enerģijas un labāks augums, kas varētu arī veicināt pozitīvās kopējās pārmaiņas,” piebilst pētnieki.

TRANSFĒRA EFEKTS

Kas notiek galvā?

Ir arī psiholoģiska komponente: attieksme un prasmes, kas nepieciešamas, lai sāktu un uzturētu fizisko nodarbību programmu. Tās ir līdzīgas tām, kas nepieciešamas, lai sāktu kaut ko jaunu un nepazīstamu un sasniegtu labus rezultātus. Pateicoties zinātniskajam principam, kas pazīstams kā „pārneses jeb transfēra efekts”, viena pozitīva uzvedības maiņa padara vieglāku citu.

Ieradumu veidošanās.

Kad slodze kļūst par ieradumu vai daļu no sava dzīvesveida [trenažieru zālē mazāk nepieciešama garīgā enerģija], virzot jūs uz ieradumu, lai ēstu vairāk augļu un dārzeņu.

Žurnālā publicētā pētījuma galvenais autors konstatēja saikni starp paaugstinātu fizisko aktivitāti un augļu un dārzeņu patēriņu.

Tika atzīmēts, ka šie rezultāti ir ļoti svarīgi, jo jau iepriekšējos pētījumos ir konstatēti vairāki nozīmīgi fakti. Papildus augļi un dārzeņi samazināja insulta risku, sirdslēkmes, sirds un asinsvadu slimības un visu iemeslu izraisītu mirstību.

Aptaukošanās riski.

Saskaņā ar 2017. gada pētījumu, augļu un dārzeņu lietošana vairāk ka 1x dienā bija saistīta ar 43% samazinātu aptaukošanās risku.

Izmantojot šo dabisko fenomenu [ ka slodze izraisa veselīgāku uzturu], iespējams, varētu palīdzēt samazināt nepieciešamību pēc intensīvas svara zaudēšanas programmas nākotnē.

Diētas.

Atšķirībā no tradicionālajām diētām, kur tās parasti ir saistītas ar zināmiem ierobežojumiem, fiziska slodze un papildu augļu / dārzeņu uzņemšana ir emocionāli pozitīva pārmaiņa. Tā viegli virza uz ilgtermiņa veselīgāku dzīvesveidu.

Fiziskā slodze var pozitīvi ietekmēt ne tikai attiecībā uz sadedzinātām kalorijām, bet arī citām izmaiņām, kas ir svarīgas labai veselībai!

Back To Top