skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Grifonija (Griffonia simplicifolia) palīdz uzturēt stiprus nervus un visas sistēmas darbību kopumā

Grifonija (Griffonia simplicifolia) uzlabo nervu sistēmas darbību, auga galvenā interesējošā sastāvdaļa ir dabīgais 5-HTP, tiešais serotonīna un melatonīna bioloģiskais prekursors, kas nosaka šī auga ārstniecisko ietekmi uz garastāvokli, svara samazināšanu un miegu.

5-HTP ir pazīstams ar savu antidepresīvo iedarbību, uzlabo garastāvokļa traucējumus (piemēram, depresiju), paaugstinot serotonīna līmeni smadzenēs, atbalstot garīgo labsajūtu, īpaši stresa un satraukuma situācijās. Grifonija palīdz iemigt, novēršot miega traucējuus.

Grifonijas 5-HTP veicina ātrāku sāta sajūtas iestāšanos, pateicoties kam, tas atbalsta pareizu apetītes kontroli, palīdzot novērst pārēšanās tieksmi.

Grifonijas īpašības:

– var veicināt labāku miegu

– var uzlabot mikrocirkulāciju

– var izmantot kā palīglīdzekli depresijas un trauksmes gadījumos

– var būt noderīgs svara kontrolei

 

Zinātniskās literatūras pārskats par Grifonijas sēklu īpašībām

Atverot šo sadaļu, apliecinu, ka esmu veselības aprūpes nozares speciālists un varu objektīvi izvērtēt šo informāciju par Pasifloras ekstraktu.

Redakcija nenes atbildību sarežģījumu gadījumos, kas radušies, nespeciālistiem interpretējot vai nelietderīgi izmantojot portālā publicēto reklāmas un/vai rakstu informāciju.

ATVĒRT SADAĻU (nospiest uz "+" zīmi)

5-hidroksitriptofāns (5-HTP): pieejamība no dabiskajiem produktiem, analīze, biosintēze, biotehnoloģija, fizioloģija un toksikoloģija.

5-HTP lietošana aizsākās 20. gadsimta pirmajā pusē, kur to atzina par svarīgu neirotransmitera serotonīna prekursoru. Tā lietošana palielinājās pēc dažu toksisku piemaisījumu atklāšanas komerciālajā triptofānā, lai gan turpmākās analīzēs tika atklāti līdzīgi piemaisījumi arī 5-HTP preparātā. Galvenais 5-HTP pielietojums ir serotonīna samazināšanās atbalsts, un to uzskata par interesantu alternatīvu SSAI lietošanai. Galvenais dabiskais 5-HTP avots ir Āfrikas auga Griffonia simplicifolia sēklas.
Lielākā daļa klīnisko pētījumuar Grifonijas sēklās esošo 5-HTP attiecas uz depresiju, trauksmi, panikas lēkmēm un miega traucējumiem; tomēr ir pierādīts, ka šī molekula ir daudzsološa kā atbalsts vēlmei samazināt apetīti un palīdzēt atteikties no papildus barības uzņemšanas uzņemšanas. Grifonija ir potenciāli izmantojama vielmaiņas slimību, piemēram, aptaukošanās un diabēta, gadījumos. Daži pētījumi liecina arī par tā potenciālu neirodeģeneratīvās slimībās, piemēram, Alcheimera un Parkinsona slimības gadījumā. Lasīt vairāk.

Grifonijas lietošana ēstgribas samazināšanai aptaukošanās gadījumos.

Daži Griffonia sastāvā esošie dabīgie savienojumi var darboties kā ēstgribas nomācēji, un tāpēc tie varētu būt noderīgi aptaukošanās ārstēšanā. Šī iemesla dēļ tika veikts randomizēts, dubultmaskēts, placebo kontrolēts 4 nedēļu pētījums ar 20 sievietēm ar lieko svaru, no kurām 10 tika nejauši izvēlētas, lai papildinātu savu uzturu ar Griffonia simplicifolia ekstraktu, bet pārējās 10 sievietes saņēma placebo. Pētījums ietvēra personalizētu samazinātu kaloriju diētu visiem dalībniekiem. Šī pētījuma galvenais mērķis bija novērtēt augu piedevas, kas satur 5-hidroksitriptofānu (5-HTP), iedarbīgumu, ko 30 dienas lieto kā perorālu aerosolu veselām sievietēm ar lieko svaru, salīdzinot to ar placebo. Citi izmērītie parametri ietvēra ķermeņa sastāva, apetītes sajūtas un pārmērīgas ēšanas pakāpes novērtējumu. Pētījuma rezultāti parādīja, ka ārstēšanas grupa uzrādīja statistiski nozīmīgu (p<0,001) 24 stundu urīna 5-HIAA līmeņa paaugstināšanos, kā arī Hābera rādītāja samazināšanos. Salīdzinājumam, placebo grupā būtiskas izmaiņas netika atklātas. Turklāt tika parādītas statistiski nozīmīgas atšķirības starp ārstēšanas grupām attiecībā uz ķermeņa sastāva izmaiņām. Tomēr tika konstatēts, ka citi parametri ārstēto un placebo grupā ir līdzīgi. Pētnieki secināja, ka 5-HTP, kas atrodas Griffonia ekstraktā, ko ievadīja ar mutes aerosolu, labi uzsūcas, ko mēra pēc 24 stundu urīna 5-HIAA palielināšanās. Turklāt 5-hidroksitriptofāna papildināšana diētā sievietēm ar lieko svaru palielināja sāta sajūtu, kas saistīta ar ĶMI samazināšanos (Rondanelli et al., 2012).
Atsauces:
Rondanelli M, Opizzi A, Faliva M, Bucci M, Perna S. Relationship between the absorption of 5-hydroxytryptophan from an integrated diet, by means of Griffonia simplicifolia extract, and the effect on satiety in overweight females after oral spray administration. Eat Weight Disord. 2012 ;17(1):e22-8. doi: 10.3275/8165.

Grifonijas ietekme garastāvokļa traucējumu gadījumā

Griffonia sēklas ir svarīgs (5-HTP) avots, kas ir neirotransmitera serotonīna (5-HT) prekursors. Griffonia sēklu ekstraktu izmantošana garastāvokļa traucējumu gadījumā ir potenciāli liela vērtība. Šī iemesla dēļ pētījuma mērķis bija novērtēt sēklu ekstrakta ietekmi uz garastāvokļa traucējumiem, piemēram, trauksmes uzvedību. Sēklu ekstrakts tika ievadīts perorāli laboratorijas žurkām, devas 1, 5, 10 un 25 mg/kg. Turklāt vienu stundu pēc apstrādes dzīvniekiem veica tumšās gaismas testu un atklātā lauka testu. Attiecībā uz tumšās gaismas testu tika pierādīts, ka ekstrakts, kas tika ievadīts devās 10 un 25 mg/kg, ievērojami (P <0,05) palielina apgaismotajā nodalījumā pavadīto laiku. Atklātā lauka testā ekstrakts, kas tika ievadīts 5, 10 un 25 mg/kg, izraisīja prettigmotaktisko efektu izmēģinājuma dzīvniekiem, par ko liecina statistiski nozīmīgs (P<0,01) laika pieaugums, kas pavadīts centrālajā zonā. atklāts lauks. Pētījuma autori secināja, ka Griffonia sēklu ekstraktam bija anksiolītiska iedarbība žurkām, kas varētu būt potenciāls cilvēku trauksmes ārstēšanas līdzeklis (Carnevale et al., 2011a).
Atsauces:
  • Carnevale G, Di Viesti V, Zavatti M, Benelli A, Zanoli P. Griffonia simplicifolia negatively affects sexual behavior in female rats. Phytomedicine. 2010; 17(12):987-91. doi: 10.1016/j.phymed.2010.02.010.
  • aCarnevale G, Di Viesti V, Zavatti M, Zanoli P. Anxiolytic-like effect of Griffonia simplicifolia Baill. seed extract in rats. Phytomedicine. 2011; 18(10):848-51. doi: 10.1016/j.phymed.2011.01.016.
  • bCarnevale G, Di Viesti V, Zavatti M, Benelli A, Zanoli P. Influence of Griffonia simplicifolia on male sexual behavior in rats: behavioral and neurochemical study. Phytomedicine. 2011 15;18(11):947-52. doi: 10.1016/j.phymed.2011.02.009.

Produkti, kuru sastāvā ir Grifonijas sēklu ekstrakts

Goodsleep spray zem mēles izsmidzināms līdzeklis ātrākai iemigšanai

Piparmētru eļļa

Miegam, Nervu sistemai, Stresam

Visbiežāk piparmētru eļļu kapsulās izmanto gremošanas traucējumu gadījumos ar aizcietējumiem vai caureju, meteorismu (vēdera pūšanās)…

read more

L teanīns

Miegam, Nervu sistemai, Stresam

L-teanīns ir viena no galvenajām aktīvajām sastāvdaļām, kas atrodamas zaļajā tējā, līdzās kofeīnam un zaļās…

read more

Grifonija

Miegam, Nervu sistemai, Stresam

Grifonija (Griffonia simplicifolia) uzlabo nervu sistēmas darbību, auga galvenā interesējošā sastāvdaļa ir dabīgais 5-HTP, tiešais…

read more

GOS galaktooligosaharīdi

Imunitātei, Izejvielas

GOS (galaktooligosaharīdi) ir nesagremojamie ogļhidrāti, kurus cilvēka gremošanas fermenti gandrīz nespēj sagremot. Tāpēc tie sasniedz…

read more

Ingredienti

Izejvielas

Tieks izmantotas tikai labākās kvalitātes izejvielas, kas atbilst pharma grade standartiem un tiek iepirktas no…

read more

Uztura bagātinātāji

Produkti

Zāles/medikamenti/nutraceutical/uztura bagātinātāji Zāles parasti ir izgatavotas no vienas vielas, tā ir galvenā atšķirība no uztura…

read more

Kvalitāte

Kvalitāte

Meklējam un izstrādājam labākās izejvielas

read more

Pētījumi

Pētījumi

Kā mēs varam zināt, ka produkts ir efektīvs? Mēs zinām, ka katrs produkts, ko esam…

read more
Back To Top