skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Aknu veselība, attīrīšana, detoksikācija, pasargāšana no toksīniem

Mārdadžu sēklu sausais ekstrakts,
satur 80% silimarīna, atzīts un plaši pētīts hepatoprotektors

Dabīga viela, kas tiek plaši izmantota
aknu šūnu aizsardzībai

Silibum marianum vai īstais mārdadzis ir vislabāk izpētītais ārstnieciskais augs aknu slimību ārstēšanā.

Mārdadža aktīvais komplekss ir lipofilais ekstrakts no augu sēklām un sastāv no trim izomēru flavonolignāniem (silibīns, silydianīns un silihristīns), ko kopīgi pazīst kā silimarīns. Silibīns ir sastāvdaļa ar vislielāko bioloģisko aktivitāti un veido 50-70% silīmarīna. Mārdadža viena svarīgākajām sastavdaļam silimarīns darbojas kā antioksidants, samazinot brīvo radikāļu veidošanos un lipīdu peroksidāciju, tam piemīt antifibrotiska iedarbība, un tas var darboties kā toksīnu blokādes līdzeklis, kavējot toksīnu saistīšanos ar hepatocītu šūnu membrānas receptoriem. Dzīvniekiem silimarīns samazina aknu bojājumus, ko izraisa acetaminofēns, oglekļa tetrahlorīds, radiācija, dzelzs pārslodze, fenilhidrazīns, alkohols, auksta išēmija un Amanita phalloides. Silimarīns ir lietots alkohola izraisītu aknu slimību, akūta un hroniska vīrusu hepatīta un toksīnu izraisītu aknu slimību ārstēšanai.

Silimarīns jau no senseniem laikeim tiek izmantots kā hepatoprotektīvs (aknu aizsargājošs) līdzeklis.

Hroniskas toksicitātes pētījumi ar dzīvniekiem liecina, ka silīmarīnam ir ļoti zema toksicitāte. Šie dati apliecina silimarīnu, kā drošu medikamentu aknu slimībām. Pēdējos gados vairāki pētījumi paplašināja mūsu izpratni par silimarīna farmakoloģiju un tās molekulāriem darbības mehānismiem. Šīs jaunās atziņas var ietekmēt silimarīna lietošanu klīniskajos pētījumos un ikdienas praksē. Turklāt zināšanas par hepatoloģiju pastāvīgi attīstās, jo īpaši, palielinoties bezalkoholisko tauku aknu slimību skaitam, ko šodien uzskata par visbiežāk sastopamo aknu slimību pasaulē.

Mārdadža hepatoprotektīvā darbība

Šī hepatoprotektīvā iedarbība tika novērota klīniskajos pētījumos pacientiem ar alkohola vai bezalkoholisku taukainu aknu slimību, tostarp pacientiem ar cirozi. Apvienotajā pētījumu analīzē ar pacientiem ar cirozi ārstēšana ar silimarīnu bija saistīta ar ievērojamu ar aknām saistīto nāves gadījumu samazināšanos. Turklāt pacientiem ar cukura diabētu un alkoholisko cirozi silimarīns arī spēja uzlabot glikēmiskos parametrus. Pacienti ar zāļu izraisītiem aknu bojājumiem arī tika veiksmīgi ārstēti ar silimarīnu. Silimarīns parasti ir ļoti labi panesams, blakusparādību biežums ir zems, un klīniskajos pētījumos nav ziņots par nopietnām ar ārstēšanu saistītām blakusparādībām vai nāves gadījumiem. Lai panāktu maksimālu labumu, ārstēšana ar silimarīnu jāsāk pēc iespējas agrāk pacientiem ar taukainu aknu slimību un citām atšķirīgām aknu slimības izpausmēm, piemēram, akūtu aknu mazspēju, kad aknu reģenerācijas potenciāls joprojām ir augsts un kad tiek noņemts oksidatīvais stress, citotoksicitātes cēlonis, var sasniegt vislabākos rezultātus.

Produkti, kuru sastāvā ir īstais mārdadzis (silimarīns)

Back To Top