skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Iesnas un klepus

Dabas vielu ārstniecisku augu līdzekļi deguna blakusdobumu un augšējo elpceļu veselībai

PROBLĒMAS APRAKSTS

Visbiežākie iesnu izraisītāji ir vīrusi, kuri nokļūst elpceļos un sāk uzbrukt šūnām. Vīrusi no šūnām barojas un vairojas. Paplašinās asinsvadi, un cīņā ar vīrusiem dodās leikocīti. Rezultātā rodas deguna tecēšana un elpceļi nosprostojas.

Vīrusam šūnā pavairojoties, tiek bojātas apkārtējās šūnas. Saaukstēšanās simptomi ir organisma imūnsistēmas atbilde uz vīrusa invāziju. Vīrusa bojātās šūnas sūta signālu aizsargšūnam – leikocītiem. Tie izdala aktīvās vielas – citokīnus un iekaisuma mediatorus, kas savukārt izraisa saaukstēšanās simptomus – dedzināšanu, iekaisumu deguna gļotādas bojātajā daļā, pastiprinot proteīnu un šķidruma izdalīšanos caur asinsvadu sienām, kā arī pastiprinot gļotu izdalīšanos. Gļotādu sīkie bojājumi savukārt rada iekaisuma perēkļus – sīkus asinsizplūdumus, iekaisīgas izmaiņas. Gļotāda pietūkst, notiek strauja gļotādas dziļākā slāņa hiperēmija ar asinsplūsmas samazināšanos asinsvados. Skropstiņepitēlija skropstiņas tiek paralizētas, un gļotu evakuācija nenotiek. Vīrusu darbības rezultātā radušies toksīni nonāk asins straumē. Pacients atzīmē galvas sāpes, var būt nedaudz paaugstināta temperatūra. Parasti ir izteikti ožas traucējumi, šķaudīšana, acu asarošana. Pēc šīs stadijas, kas var ilgt no vairākām stundām līdz pāris dienām, parasti sākas stipra šķidru gļotu izdalīšanās, kad asinsvadu caurlaidība ir palielināta un gļotāda atbrīvojas no uzkrātā sekrēta.

Deguna tecēšana – iekaisums jeb rinīts:

 • Akūts rinīts – iesnas jeb deguna dobuma gļotādas iekaisums ( 3-7 dienas).
 • Hronisks rinīts – iesnas jeb deguna dobuma gļotādas iekaisums ( 3-4 nedēļas)
 • Infekcijas rinīts – visizplatītākais cēlonis ir rinovīrusi, izraisītājs var būt arī baktērijas ( 2-10 dienas).
 • Alerģisks rinīts – ir alerģiska saslimšana, kas attīstās, alergēniem nonākot uz deguna dobuma gļotādas ( visu gadu sezonāls)

Izolētā veidā rinīts mēdz būt reti. Pārsvarā gadījumu iesaistās arī deguna blakusdobumi. Tad procesu saus par rinosinusītu.

Tikai akūts bakteriāls (strutains) rinosinusīts ir stāvoklis, kad antibakteriāla terapija varētu būtu apsverama, bet nav obligāta. Un tikai 2% no visiem iesnu gadījumiem ir bakteriāls rinosinusīts!

Nākamais iesnu jeb rinīta izplatīšanās posms ir deguna blakusdobumu iekaisums – sinusīts.

Infekcijas perēklis attīstas dobumos, kas atrodas blakus degunam abās pusēs. Šie dobumi ir daļēji slēgti, tajos var iekļūt mikrobi un baktērijas, tomēr iekaisuma rezultātā uzbriedusī gļotāda palēlina vai pilnība nosprosto šo dobumu dabīgās atveres no to dabīgās ventilācijas, kā rezultātā izveidojas ļoti laba vide tālākai infekcijas attīstībai dobumu iekšienē.

Deguna dobumus sauc par sinusiem un deguna blakusdobumu iekaisumu par sinusītu. Saslimšana izpaužas brīdī, kad deguna blakusdobumi iekaist un sākas pietūkums. Tas var izraisīt gaisa un gļotu uzkrāšanos blakusdobuma iekšpusē, radīt deguna aizlikuma sajūtas un sāpes. Katra cilvēka individuāla anatomiska dobumu struktūra nosaka, cik ātri un kādā mērā šie dobumi spēs evakuēt iekaisuma blakusproduktus, jeb izdalījumus un sekmēt vai tieši otrādi, kavēt, izveseļošanās procesu. Vēl klāt var nākt alerģiskais komponents, kad kāds alergēns aizraisa dobumu gļotādu uzbriešanu un tādā veidā kavē sanācijas procesu.

 • Sinusīts – deguna blakusdobuma iekaisums.
 • Rinosinusīts – kas iesnas un deguna blakusdobuma iekaisums ir kopā.
 • Bakteriāls rinosinusīts – ja slimība ilgst vairāk par 10 dienām, nav uzlabošanās , vai simptomi pastiprinās pēc 5-7 dienām.
 • Pēc slimības ilguma rinosinusītu iedala:
  • akūts (< 4 nedēļas);
  • subakūts (4-12 nedēļas);
  • hronisks (> 12 nedēļas);
  • atkārtots akūts (vismaz četras reizes gadā).

Attīstoties iekaisuma procesam, infekcija sāk “saimniekot” arvien tālāk pa elpceļiem uz leju. No deguna un blakusdobumiem tā nokļūst aizdegunē, balsenē, trahejā.

Saaukstēšanās vai gripa?
Atsevišķi jānodala augšējo elpceļu gļotādas bojājumi gripas gadījumā. Gripas vīruss ir ļoti agresīvs, un elpceļu gļotādas bojājumi bieži izpaužas kā izteikts destruktīvs iekaisums ar asinsvadu bojājumu. Tādēļ nereti vērojama samērā stipra deguna asiņošana un, protams, daudz izteiktāka organisma intoksikācija. Tā kā gripas vīruss ir neirotoksisks, var būt ilgstoši ožas un arī dzirdes traucējumi, meningiāla simptomātika.

Dabas vielas iesnām un blakusdobumu iekaisumiem

Timiāns

Timiāns jeb parastais mārsils ir daudzgadīgs ārstniecības augs un garšaugs. Tā izcelsmes vieta ir Vidusjūras reģions. Izmanto gan timiāna dzinumu jaunās lapiņas, gan kaltētas vai saldētas timiāna lapas.

Timiāns satur vairākus flavonoīdus ar antioksidatīvām īpašībām, tāpat augs ir labs mangāna un K vitamīna avots.

Timiānam piemīt pretiekaisuma īpašības un tas var palīdzēt novērst hronisku iekaisumu procesus organismā.

Apinis

Apinis ir augs, kam piemīt antiseptiskas īpašības, ja nebūtu apiņu, tad alus ātri saskābtu, bojātos. To pievieno alus darīšanas laikā raudzēšanas tvertnēs, lai neieviestos infekcijas.

Apinis ir kaņepju dzimtas daudzgadīgs divmāju lakstaugs ar vijīgu, līdz 6 m garu stumbru. Aug krūmājos, upmalās, mitros lapkoku mežos; to arī kultivē. Droga satur flavonoīdus, rūgtvielas, ēterisku eļļu, miecvielas u.c. Gatavo tēju, uzlējumu. Lieto ēstgribas ierosināšanai, arī par pretsāpju un diurētisku līdzekļu urīnpūšļa un urīnceļu iekaisuma gadījumā, par pretiekaisuma un nomierinošu līdzekli.

Plūškoks

Antocianīdi, kas sastopami melnā plūškoka ogās, ir vieni no spēcīgākiem dabā sastopamie antioksidantiem, kas darbojas, lai pasargātu organisma šūnas no iespējamiem brīvo radikāļu izraisītajiem bojājumiem un stimulē organisma imūno sistēmu. Plūškoka ogas izmanto dažādu slimību, piemēram vīrusu un bakteriālas izcelsmes infekciju novēršanai.

Acerola

Tropiskais ķirsis Acerola ir rekordists augu pasaulē ar vislielāko C vitamīna saturu augļos. Pie tam C vitamīna saturs ir ne tikai liels, bet vienkārši pārsteidzošs. 100 gramos apelsīna C vitamīns ir 49 mg, citronā tas ir 57 mg, bet Acerola ķirsī – 1678 mg.

Cinks

Cinks – svarīgs mikroelements imūnsistēmai
Cinks ir daudzu enzīmu sastāvdaļa, kas ļauj ķīmiskajām reakcijām attīstīties normālā gaitā. Tas iesaistās olbaltumvielu sintēzē un šūnu dalīšanās procesā. Cinks veicina jaunu šūnu veidošanos, tai skaitā arī fagocītu, kas vajadzīgi, lai ātri iznīcinātu organismā nonākušās baktērijas un vīrusus. Šī mikroelementa dabīgie avoti ir diedzēti graudi, austeres, rieksti, ķirbju sēklas un liesa liellopu gaļa.

Gaiļbiksītes

Gaiļbiksītes satur aktīvās bioloģiskās vielas – C (līdz 1100 mg/ 10 g), A (līdz 3 mg% karotīns),E vitamīnus, saponīnus (līdz 2% lapās un līdz 10% saknēs), flavonoīdus, ēteriskās eļļas, organiskās skābes, miecvielas. Ziedos aktīvās vielas ir vairāk nekā saknēs. Saponīnus saturošos augus pirmām kārtām izmanto pie klepus, īpaši pie sausa un lēkmjveida klepus, kad ir problēmas ar atkrēpošanu.

Dabas vielu ārstniecsiku augu līdzekļi iesnām un iekaisušiem deguna blakusdobumiem

Sinunorm duo ar divkāršu darbību akūtu un hronisku iesnu gadījumos
Sinunorm duo 30 kapsulas

“Sinunorm® DUO” ir dabīgus augu ekstraktus saturošs produkts, kas iedarbojas vienlaicīgi gan uz augšējiem (deguns un tā blakusdobumi), gan apakšējiem (bronhi) elpceļiem.

Sastāvā esošam timiāna ekstraktam ir antibakteriāla aktivitāte. Plūškoka ziedu ekstrakts un gaiļbiksīšu ziedu ekstrakts nodrošina optimālu elpceļu funkciju. Acerolas augļu ekstraktā esošā C vitamīna kombinācija ar cinku veicina normālu imūnsistēmas darbību.

* Reģistrēts PVD Novērtēšanas un reģistrācijas centrā kā uztura bagātinātājs Nr.9864. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

Pieaugušajiem lietot iekšķīgi pa 1 kapsulai 2 reizes dienā (ieteicamā diennakts deva).
Bērni no 12 gadu vecuma pa 1 kapsulai 1 reizi dienā.
Paaugstināta jutība (alerģija) pret kādu no produkta sastāvdaļām;
· Grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā – pēc konsultācijas ar ārstu.
Brīdinājumi:
· Neizmantot uztura bagātinātāju kā pilnvērtīga un sabalansēta uztura aizvietotāju;
· Nepārsniegt ieteicamo diennakts devu;
· Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā!

 

Neto masa: 7,05 grami

Sastāvs
2 kapsulas satur
Plūškoka ziedu sausais ekstrakts 4:1
Sambucus nigra
80,0 mg
Gaiļbiksītes ziedu sausais ekstrakts 4:1
Primula veris
80,0 mg
Timiāna lakstu sausais ekstrakts 4:1
Thymus vulgaris
80,0 mg
Apiņu augļkopu sausais ekstrakts 4:1
Humulus lupulus
80,0 mg
Acerola augļu sausais ekstrakts
(80% vitamīns C)
Malpighiaceae Malpighia glabra L.
80,0 mg
(64,0 mg C vitamīna – 80% no NRV*)
Plūškoka augļu sulas sausais ekstrakts 4:1
Sambucus nigra
40,0 mg
Priežu mizas sausais ekstrakts 2:1
Pinus sylvestris
40,0 mg
Cinks (cinka citrāta trihidrāts)
24,0 mg (240% no NRV*)
*NRV – uzturvielu atsauces vērtība
Sastāvdaļas: šķiedrviela fibrekss, kapsulas apvalks želatīns, plūškoka (Sambucus nigra) ziedu sausais ekstrakts, gaiļbiksītes (Primula veris) ziedu sausais ekstrakts, timiāna (Thymus vulgaris) lakstu sausais ekstrakts, apiņu (Humulus lupulus) augļkopu sausais ekstrakts, acerola (Malpighiaceae Malpighia glabra L.) augļu sausais ekstrakts, plūškoka (Sambucus nigra) augļu sulas sausais ekstrakts, priežu(Pinus sylvestris) mizas sausais ekstrakts, cinka citrāta trihidrāts,
Sinunorm balzams

Sinunorm balzams veicina dabīgās organisma aizsargspējas un elpceļu veselību.

Dabīgs balzams – jo dabīgas ir aktīvās vielas un pamatnīte – cidoniju augļu sula.

Sastāvā esošais gaiļbiksīšu ziedu ekstrakts veicina augšējo elpošanas ceļu veselību, priežu mizas ekstrakts atvieglo elpošanu, kumelīšu ekstrakts palīdz uzturēt elpošanas ceļu veselību, kā arī atvieglo elpošanas ceļu stāvokli saaukstēšanās laikā.

Apinim piemīt nervu sistēmu nomierinošas īpašības.

* Reģistrēts PVD Novērtēšanas un reģistrācijas centrā kā uztura bagātinātājs Nr.8421. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu!

Sinunorm šķidrā forma ātrakam efektam iesnu un deguna blakusdobumu infekciju gadījumā
Sinunorm balzams

Pieaugušie lieto iekšķīgi pa 1 mērkarotei 3 reizes dienā.

Bērni pēc 12 gadu vecuma – pa 1 mērkarotei 2 reizes dienā.

Bērni līdz 12 gadu vecuma – pa 0,5 mērkarotei 2 reizes dienā.

1 mērkarote = 5g

Brīdinājumi:

 • Pastāv paaugstināta jutība (alerģija) pret kādu no produkta sastāvdaļām;
 • Grūtniecības un bērna zīdīšanas laiks – pēc konsultācijas ar ārstu.
 • Neizmantot uztura bagātinātāju kā pilnvērtīga un sabalansēta uztura aizvietotāju;
 • Nepārsniegt ieteicamo diennakts devu;
 • Glabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā! Uzglabāt istabas temperatūrā (15-25°C).

 

Iepakojumā 100 ml.

Sastāvs: 100g produktā Diennakts saņemtā devā

(15 g) pieaugušajiem

Gaiļbiksīšu ziedu šķidrais ekstrakts (1:10)
10,0 g
1,5 g
Priežu mizas šķidrais ekstrakts (1:10)
15,0 g
2,25 g
Genciānas saknes šķidrais ekstrakts (1:10)
0,3 g
0,045 g
Apiņu augļkopu šķidrais ekstrakts (1:10)
0,8 g
0,12 g
Kumelīšu ziedu šķidrais ekstrakts (1:10)
9,0 g
1,35 g
Cidonijas augļu sula
15,0 g
2,25 g
Citas sastāvdaļas: cukurs, attīrīts ūdens, nātrija benzoāts (konservants).
Back To Top