skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Piparmētru eļļa normalizē kuņģa-zarnu trakta darbību, mazina spazmas un vēdera pūšanos. Efektīva kairinātas zarnas sindromam.

Visbiežāk piparmētru eļļu kapsulās izmanto gremošanas traucējumu gadījumos ar aizcietējumiem vai caureju, meteorismu (vēdera pūšanās) un kairinātas zarnas sindroma gadījumā

Pētījumi liecina, ka piparmētru eļļa var mazināt sāpīgas, spazmatiskas zarnu muskuļu kontrakcijas.

Vairāki pētījumi liecina, ka tikai speciāli apvalkotas piparmētru eļļas kapsulas, kas ļauj eļļai izkļūt cauri kuņģim, lai tā varētu izšķīst zarnās, nevis kuņģī, var palīdzēt mazināt kairinātu zarnu sindroma simptomus, piemēram, sāpes vēderā, vēdera uzpūšanos. Tomēr piparmētru eļļas formas, kas nav pārklātas ar šādu kapsulas apvalku, faktiski var izraisīt vai pasliktināt grēmas un sliktu dūšu. Sākotnējie pētījumi arī liecina, ka uztura bagātinātāji, kas satur piparmētru eļļas un fenheļa eļļas kombināciju, var palīdzēt mazināt gremošanas traucējumus.
Pārtika pārvietojas pa zarnām, jo zarnu muskuļi ritmiski saraujas (peristaltika) un pēc tam regulāri atslābst. Šīs muskuļu kontrakcijas virza ēdienu uz priekš un palīdz tai sagremoties. Tādos apstākļos kā kairinātu zarnu sindroms muskuļu kontrakcijas var notikt pārāk bieži vai kļūt sāpīgas. Tas izraisa tādus simptomus kā sāpes un vēdera uzpūšanās. Zarnu gludo muskuļu relaksanti, piemēram, piparmētru eļļa, iedarbojas uz zarnu muskuļiem, liekot tiem atpūsties. Tas palīdz mazināt sāpes un diskomfortu.

Piparmētru eļļas kapsulu lietošanas gadījumi:

 • Kairinatas zarnas sindroms (KZS, angliski Irritable Bowel Syndrome – IBS)
 • Gremošanas traucējumi un diskomforta sajūta zarnu rajonā
 • Zarnu darbības stimulēšana aizcietējumu gadījumā
 • Spazmatiskas sāpes zarnās pēc ēdienreizes
 • Žults izdales stimulēšanai
 • Mazkustīgam dzīvesveidam ar kūtru zarnu darbību
 • Ja rodas slikta dūša (piemēram, ceļojot)
 • Sievietēm, kurām rodas dažādi ar menstruācijām saistīti simptomi
 • Cilvēkiem, kuri vēlas uzlabot gremošanas sistēmas darbību

 

Piparmētru eļļas lietošanas efektivitāte:

 • iznīcina baktērijas
 • samazina niezi
 • atvieglo sāpes
 • novērš vai samazina vemšanu
 • palīdz organismam izvadīt gļotvielas
 • samazina muskuļu spazmas
 • samazina vēdera uzpūšanos
 • veicināt izsvīšanu
 • pastiprināt asinsriti

Zinātniskās literatūras pārskats par piparmētru eļļu

Atverot šo sadaļu, apliecinu, ka esmu veselības aprūpes nozares speciālists un varu objektīvi izvērtēt šo informāciju par Pasifloras ekstraktu.

Redakcija nenes atbildību sarežģījumu gadījumos, kas radušies, nespeciālistiem interpretējot vai nelietderīgi izmantojot portālā publicēto reklāmas un/vai rakstu informāciju.

ATVĒRT SADAĻU (nospiest uz "+" zīmi)

Pārskata raksts: Piparmētru eļļas fizioloģiskā iedarbība un drošība, un tās efektivitāte kairinātu zarnu sindroma un citu funkcionālu traucējumu gadījumā.

Piparmētru eļļa ir izmantota gadsimtiem ilgi kā kuņģa-zarnu trakta slimību ārstēšana. Ir pierādīts, ka tam ir vairākas ietekmes uz gastroezofageālo fizioloģiju, kas attiecas uz klīnisko aprūpi un ārstēšanu.

Mērķis

Pārskatīt literatūru par piparmētru eļļu, par tās metabolismu, ietekmi uz kuņģa-zarnu trakta fizioloģiju, klīnisko lietošanu un efektivitāti un drošību.

Metodes

Mēs veicām PubMed literatūras meklēšanu, izmantojot šādus terminus atsevišķi vai kombinācijā: piparmētra, piparmētru eļļa, farmakokinētika, mentols, barības vads, kuņģis, tievās zarnas, žultspūslis, resnās zarnas, tranzīts, dispepsija un kairinātu zarnu sindroms. Tika izskatīti pilni manuskripti, kuros novērtēta piparmētru eļļa un kas tika publicēti līdz 2017. gada 15. jūlijam.
Novērtējot terapeitiskās indikācijas, tika iekļauti tikai randomizēti klīniskie pētījumi. Vajadzības gadījumā tika izmantotas atsauces no atlasītajiem manuskriptiem.

Rezultāti

Šķiet, ka piparmētru eļļai var būt vairāki darbības mehānismi, tostarp:
gludās muskulatūras relaksācija (izmantojot kalcija kanālu blokādi vai tiešu zarnu trakta nervu sistēmas iedarbību); viscerālās jutības modulācija (caur pārejošiem receptoru potenciāla katjonu kanāliem);
pretmikrobu iedarbība;
pretiekaisuma darbība;
psihosociālā distresa modulācija.
Ir konstatēts, ka piparmētru eļļa ietekmē barības vada, kuņģa, tievo zarnu, žultspūšļa un resnās zarnas fizioloģiju. To izmanto, lai atvieglotu kolonoskopijas un endoskopiskās retrogrādas holangiopankreatogrāfijas pabeigšanu. Placebo kontrolēti pētījumi apstiprina tā lietošanu kairinātu zarnu sindroma, funkcionālās dispepsijas, bērnības funkcionālās vēdera sāpju un pēcoperācijas sliktas dūšas gadījumā. Piparmētru eļļas pētījumos ir ziņots par dažām nevēlamām blakusparādībām.

Secinājums

Piparmētru eļļa ir dabisks produkts, kas ietekmē fizioloģiju visā kuņģa-zarnu traktā, ir veiksmīgi izmantota vairāku klīnisku traucējumu ārstēšanai, un tai ir labs drošības profils.
Aliment Pharmacol Ther. 2018 Mar; 47(6): 738–752.

 

Produkti, kuru sastāvā ir piparmētru eļļa

Piparmētru eļļa

Miegam, Nervu sistemai, Stresam

Visbiežāk piparmētru eļļu kapsulās izmanto gremošanas traucējumu gadījumos ar aizcietējumiem vai caureju, meteorismu (vēdera pūšanās)…

read more

L teanīns

Miegam, Nervu sistemai, Stresam

L-teanīns ir viena no galvenajām aktīvajām sastāvdaļām, kas atrodamas zaļajā tējā, līdzās kofeīnam un zaļās…

read more

Grifonija

Miegam, Nervu sistemai, Stresam

Grifonija (Griffonia simplicifolia) uzlabo nervu sistēmas darbību, auga galvenā interesējošā sastāvdaļa ir dabīgais 5-HTP, tiešais…

read more

GOS galaktooligosaharīdi

Imunitātei, Izejvielas

GOS (galaktooligosaharīdi) ir nesagremojamie ogļhidrāti, kurus cilvēka gremošanas fermenti gandrīz nespēj sagremot. Tāpēc tie sasniedz…

read more

Ingredienti

Izejvielas

Tieks izmantotas tikai labākās kvalitātes izejvielas, kas atbilst pharma grade standartiem un tiek iepirktas no…

read more

Uztura bagātinātāji

Produkti

Zāles/medikamenti/nutraceutical/uztura bagātinātāji Zāles parasti ir izgatavotas no vienas vielas, tā ir galvenā atšķirība no uztura…

read more

Kvalitāte

Kvalitāte

Meklējam un izstrādājam labākās izejvielas

read more

Pētījumi

Pētījumi

Kā mēs varam zināt, ka produkts ir efektīvs? Mēs zinām, ka katrs produkts, ko esam…

read more
Back To Top