skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Aknu veselība - intoksikācija, iekaisumi, diētas kļūdas.

Nozīmīgākie faktori, kas būtiski ietekmē aknu veselību, riskus un to iemeslus

PROBLĒMAS APRAKSTS

Aknas piedalās gandrīz visos bioķīmiskajos procesos, kas nodrošina augšanu, cīņu ar slimībām, barības vielu piegādi, enerģijas piegādi, kā arī veicina vairošanos. Izdala šķidrumu – žulti, kas palīdz izvadīt atkritumvielas no aknām. Aknas apstrādā asinis un šķeļ barības vielas, kā arī zāles līdz vielām, ko organisms var izmantot.

 • aknas ir dzīvībai svarīgs orgāns (bez aknām var izdzīvot 24 stundas);
 • caur aknām izplūst 30% cauri sirdij vienā minūtē izsūknēto asiņu;
 • aknas piedalās gandrīz visos bioķīmiskajos procesos, kas nodrošina augšanu, cīņu ar slimībām, barības vielu piegādi, enerģijas piegādi, kā arī veicina vairošanos;
 • vairāk nekā 75% jeb trīs ceturtdaļas aknu audu ir jābūt bojātiem, lai izpaustos to funkcijas pavājināšanās. Tāpēc simptomi parasti nav jūtami;
 • aknas ir vienīgais mūsu orgāns, kas spēj viegli aizstāt bojātās šūnas, taču, ja zaudēts pārāk daudz šūnu, aknas vairs nespēj veikt savu darbu organismā

Aknu darbības traucējumi:

 • aknas var tikt bojātas vairākos veidos: iekaisums, žultsceļu aizsprostojums, triglicerīdu uzkrāšanās (steatoze), ķīmisku vielu (arī zāļu un alkohola) un minerālvielu izraisīts aknu audu bojājums, patoloģisku šūnu infitrācija;
 • biežākie aknu bojājuma simptomi sākumstadijās ir ļoti nespecifiki – tie var būt nespēks vai liels nogurums, iedvesmas trūkums, reizēm nieze (ko parasti nesaista ar aknu bojājumu);
 • ciroze ir vēlīnas stadijas aknu slimība. Normālās aknu šūnas aizstāj saistaudi, kas nespēj veikt aknu funkcijas.

Par aknu stāvokli spriež pēc bioķīmiskajiem testiem. Aknu funkcijas parasti tiek novērtētas pēc sekojošiem kritērijiem:
– Albumīns;
– ALAT (alanīnaminotransferāze);
– ASAT (aspartātaminotransferāze);
– GGT (gammaglutamiltransferāze);
– Sārmainā fosfotāze;
– Bilirubīns (netiešais un tiešais);
– Kopējā asins aina.
Visus testus ieteicams veikt no rīta tukšā dūšā. Pie dažādām aknu patoloģijām var palielināties ne visi, bet tikai viens vai daži rādītāji.

Albumīns (asins analīzes)

Tas ir galvenais asins olbaltums, kas piesaista un pārnēsā dažādas vielas (hormonus, mikroelementus, medikamentus, vitamīnus). Ja aknas ir slimas, tās nepaspēj saražot šo olbaltumu un tā līmenis asinīs krītās. Tādēļ zems albumīna līmenis var būt saistīts ar aknu patoloģiju.

Alanīnaminotransferāze (ALAT) (asins anlīzes)

Tas ir viens no jutīgākajiem aknu bojājuma indikatoriem, kas ļauj identificēt aknu saslimšanas sākuma stadijā,jo ALAT paaugstinās jau pašā slimības sākuma etapā, kad pārējie rādītāji vēl ir normas robežās. Šīs analīzes ieteicams veikt kopā ar ASAT testu Ja ALAT rādītājs ir vienlīdzīgs vai lielāks, nekā ASAT, tad aknu saslimšanas ( vīrusa vai hroniska hepatīta) risks ir augstāks, nekā nieru, sirds, muskuļu patoloģijas. Ja paaugstināta ALAT rādītāji turas virs normas ilgāku laika periodu, tad tas visdrīzāk norāda uz hronisku procesu aknās ar mazāk labvēlīgu iznākumu.

Aspartātaminotransferāze (ASAT) (asins analīzes)

Ferments, kas palielinās cilvēkiem, kam ir palielinātas aknas vai sirds. Tiek mērīts kopā ar ALAT. ASAT paaugstinās vēlāk, nekā ALAT, bet ilgāk ir paaugstināts atveseļošanās periodā. Ja ASAT ir augstāks par ALAT, tas nozīmē, ka aknu bojājumu izraisījuši medikamenti, toksiskas vielas, alkohols vai arī cilvēks ir slims ar hepatītu.

GGT (gammaglutamiltransferāze)

Arī ir aknu ferments, viens no jutīgākajiem aknu bojājuma indikatoriem. Pat vienreizēja alkohola vai toksiksu vielu lietošana var paaugstināt GGT līmeni asinīs.

Sārmainā fosfotāze

Arī aknu ferments, kas paaugstinās pie aknu un žultsceļu slimībām.

Bilirubīns (asins analīzes)

Asins plazmas komponents, kur tas pastāv divās frakcijās: tiešā un netiešā veidā. Tiešā bilirubīna palielināšanās norāda uz aknu un žultsceļu saslimšanām (vīrusu hepatīts, aknu ciroze, aknu iekaisums vai metastāzes, dzelte).

Dabas vielas ar pētījumu publikācijām par to labvēlīgo ietekme uz aknu veselību, attīrīšanu, detoskiskāciju un gremošanu

Mārdadzis palīdz aizsargāt aknas no kaitīgajām vielām un palīdz uzturēt to veselības stāvokli.

Tiek uzskatīts, ka mārdadzis palīdz attīrīt toksīnus no aknām, uzlabo aknu darbību un veselību. Tas ir izmantots jau vēsturiski, lai ārstētu aknu slimības, un mūsdienās pētnieki ir atzinuši, ka tas ir efektīvs samazinot oksidatīvo stresu aknās. Tiek uzskatīts, ka tas ir saistīts ar bioflavonoīdu antioksidantiem mārdadzī, kas palīdz pasargāt no oksidatīvā stresa bojājumiem un uzlabo imunitāti.

 • stabilizē aknu šūnu membrānu. Toksīni mazāk bojā tās.
 • ilgstoša aknas aizsargājoša iedarbība.
 • veicina normālu lipīdu un normālu homocisteīna metabolismu.
 • labvēlīgi ietekmē aknu funkcijas.
 • uzlabo aknu spēju darboties palielinātas slodzes apstākļos
 • pretiekaisuma iedarbība (šūnas neiet bojā).
 • mazina brīvo radikāļu ietekmi uz aknu šūnām (aizsargā hepatocītus, mazinot lipīdu peroksidāciju).
 • stimulē žults sekrēciju.
 • aizsargā no aknu fibrozes
 • paildzina hepatocītu dzīves ciklu
 • uzlabo žults daudzveidīgo darbību (gremošanas, īpaši tauku uzsūkšanos, bilirubīna izdalīšanu, atindēšanu)
 • aknas atjaunojoša darbība (mitozes stimulācija veicina jaunu šūnu veidošanos)
 • ātra atlabšana aknu bojājuma gadījumā

Dabas vielu ārstnieciskie līdzekļi aknu veselībai

Produkts aknu šūnu aizsardzībai un veselībai. Hepasan Forte 120 sastāvā holīns, mārdadža sēku ekstrakts, artišoka ekstrakts un pienenes saknes ekstrakts. Holīns palīdz uzturēt normālu aknu darbību. Mārdadža ekstrakts (ar 80% silimarīna) palīdz nodrošināt aknu šūnu aizsardzību. Artišoka ekstrakts uztur normālu aknu veselību. Pienenes ekstrakts sekmē normālu kuņģa funkciju.

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

Hepasan Forte satur dabīgās vielas, kas palīdz uzturēt normālu aknu veselību. Holīns palīdz nodrošināt normālu lipīdu un homocisteīna metabolismu un palīdz uzturēt normālu aknu darbību. Mārdadža un artišoka ekstrakti uztur normālu aknu veselību, palīdz nodrošināt aknu šūnu aizsardzību un veicina žults veidošanos. Pienenes ekstrakts sekmē normālu aknu un kuņģa funkciju.

Produkta apraksts Uztura bagātinātāju reģistrā

Holīna bitartrāts, mārdadža (Silybum marianum) sēklu sausais ekstrakts (silimarīns 80%), pienenes (Taraxacum officinale) saknes sausais ekstrakts 4:1, artišoka (Cynara scolymus) lapu sausais ekstrakts 4:1, fibrekss (šķiedrviela), želatīns (kapsulas apvalks).

Lietošanas veids: ieteicams lietot iekšķīgi pa 1 kapsulai 2 reizes dienā.
Lietošanas ierobežojumi: paaugstināta jutība (alerģija) pret kādu no produkta sastāvdaļām; grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā – pēc konsultācijas ar ārstu.

Brīdinājumi: neizmantot uztura bagātinātāju kā pilnvērtīga un sabalansēta uztura aizvietotāju; nepārsniegt ieteicamo diennakts devu; uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā!

Uzglabāt istabas temperatūrā, tumšā vietā, rūpīgi noslēgtā oriģināliepakojumā.

Cik bieži ir jālieto Hepasan Forte?

Hepasan Forte ieteicam lietot pa 1 kapsulai 2 reizes dienā, uzdzerot ūdeni, lai neradītu gremošanas trakta traucējumus.

Kāda ir Hepasan Forte iedarbība?

Hepasan Forte satur dabīgas vielas, kas palīdz uzturēt normālu aknu veselību.

Kādas aktīvās vielas ir Hepasan Forte sastāvā?

Holīns un silamarīns, kas iegūts no mārdadža, kā arī pienenes saknes sausais ekstrakts un artišoka lapu sausais ekstrakts.

Kāda ir holīna nozīme Hepasan Forte sastāvā?

Holīns palīdz nodrošināt normālu lipīdu un homocisteīna metabolismu un palīdz uzturēt normālu aknu darbību. Nonākot organismā, tas piesaista lipīdu ķēdes izveidojot esenciālo fosfolipīdu.

Kāda ir silimarīna funkcija Hepasan Forte sastāvā?

Silimarīns spēcina aknu šūnas apvalku, nodrošinot aknu šūnu aizsardzību.

Kāda ir artišoka funkcija Hepasan Forte sastāvā?

Artišoks ir īpašs ar to, ka tam piemīt visaugstākā antioksidantu aktivitāte no visiem dārzeņiem. Tas kā sargs aknās savāc brīvos radikāļus un toksīnus, un palīdz tos izvadīt caur nierēm.

Kāda ir pienes funkcija Hepasan Forte sastāvā?

Pienenes ekstrakts sekmē normālu aknu un kuņģa funkciju.

Ar ko Hepasan Forte atšķiras no citiem hepatoprotektoriem?

Hepasan Forte sastāvā ir iekļauti divi atzītākie hepatoprotektori pasaulē un arī Latvijā.

Cik ilgi ir ieteicams lietot Hepasan Forte?

Optimālam rezultātam Hepasan Forte tiek rekomendēts lietot vismaz 6 mēnešus.

Vai varu lietot Hepasan Forte kopā ar citiem medikamentiem vai uztura bagātinātājiem?

Nav saņemti ziņojumi par Hepasan Forte mijiedarbību ar citiem līdzekļiem, bet mēs rekomendējam izstāstīt ārstam vai farmacietam par visiem medikamentiem un uztura bagātinātājiem, kas tiek lietoti, lai saņemtu vajadzīgās rekomendācijas pareizai lietošanai.

Kādēļ ir svarīgi rūpēties par aknu veselību?

Aknas ir lielākais iekšējais orgāns, kurš atbild par dažādiem homeostāzes procesiem – sākot no cīņas ar infekcijām un beidzot ar nozīmīgu olbaltumvielu un hormonu sintēzi. Tādēļ ir ļoti būtiski saglabāt veselas aknas.

Kas ietekmē aknu veselību?

Trekns ēdiens, smēķēšana, alkohola lietošana, mazkustīgs dzīvesveids, ilgstoša mediakmentu lietošana (kā piemēram, antibiotikas, pretsāpju līdzekļi, pretsēnīšu medikamenti, ķīmiskie statīni u.c.)

Vai aknas “sāp”?

Aknas “nesāp”, tieši tādēļ aknu bojājumus ir grūti laikus diagnosticēt. Aptuveni 85% pieaugušo ir aknu bojājumi. Tas ir tādēļ, ka manāmi simptomi, kas liecinātu par aknu darbības traucējumiem parasti izpaužas tikai tad, kad bojājums ir skāris 75% no aknas.

Kādas ir iespējamās komplikācijas, ja aknu darbība netiek atjaunota?

Var attīstīties hepatozes, aknu mazspēja, aknu ciroze, kā arī letālas sekas.

Kā pareizi uzglabāt Hepasan Forte?

Hepasan Forte ir ieteicams uzglabāt istabas temperatūrā līdz +25°C, sausā vietā, rūpīgi noslēgtā iepakojumā.

Back To Top