skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Paaugstināta nervozitāte - spriedze, stress, veģetatīvā distonija, emocionāls disbalanss un agrīnas depresijas pazīmes

Ilgstošs satraukums ar nervu spriedzi, bez relaksācijas, atslābšanas iespējām rada simptomus, kas var kļūt ļoti apgrūtinoši un pārtapt par hroniskiem. Ikdienā tas izpaužās, kā aizkaitināmība un dusmas, nogurums vai enerģijas trūkums, motivācijas vai intereses trūkums, trauksmes sajūta, nervozitāte vai raizes. Bieži ir sūdzības par galvassāpēm, sliktu garastāvokli vai nomāktību

Atšķirt normu no patoloģijas

NORMA.

Stress ir izplatīta un normāla fiziska reakcija uz izaicinājumiem vai jaunām situācijām. Stress ir gan garīgs, gan fizisks aspekts. Kad ir stresa stāvoklī, ķermenis izdala stresa hormonus, piemēram, adrenalīnu. Tas izraisa fiziskas izmaiņas ķermenī, kas palīdz reaģēt uz stresa situāciju.

Stresa pārvaldības atslēga ir atrast pareizo līdzsvaru starp produktīvu stresu un stresu, kas liek justies satriektam un neproduktīvam.

PATOLOĢIJA.

Pagrieziena punkts, kad stress vairs nav produktīvs, katram ir atšķirīgs, ir jāpievērš uzmanība šādām pazīmēm: pārņemtības sajūta vai nespēja tikt galā ar ikdienas lietām, nespēja beigt uztraukties, miega modeļa izmaiņas, izsīkuma sajūta, apetītes izmaiņas, fiziskas reakcijas, piemēram, galvassāpes, muskuļu sasprindzinājums, kuņģa darbības traucējumi, grūtības koncentrēties, garastāvokļa izmaiņas, aizkaitināmība vai dusmas, izvairīšanās no draugiem un ģimenes, paļaušanās uz alkoholu vai citām vielām, domas par paškaitējumu vai pašnāvību

SADAĻAS NOZĪMĪGUMS

Kas ir nepamatota, ieilgusi nervozitāte?

Īslaicīga trauksmes sajūta ir normāla emocija. Tā ir smadzeņu atbildes reaksijas veids, kā reaģēt uz stresu un brīdināt par iespējamām briesmām. Ikviens šad un tad jūtas noraizējies, nervozs. Piemēram, var uztraukties, saskaroties ar problēmu darbā, pirms testa veikšanas vai pirms svarīga lēmuma pieņemšanas.

PROBLĒMAS APRAKSTS

Jūs jūtat pārmērīgu, nereālu satraukumu un spriedzi, no sākuma ar iemeslu, pēc tam arī bez tā.

 • panika,
 • bailes un nemiers
 • panikas, nolemtības vai briesmu sajūta
 • miega problēmas
 • nespēja palikt mierīgam
 • aukstas, nosvīdušas, nejutīgas vai tirpstošas rokas vai kājas
 • elpas trūkuma sajūta
 • paātrinata elpošana, nekā parasti (hiperventilācija)
 • sirds sirdsklauves
 • sausa mute
 • slikta dūša
 • saspringti muskuļi
 • reibonis
 • uzmācīgas domas par problēmu un nespēja apstāties
 • nespēja koncentrēties
 • Ģenētika. Trauksmei, nervozitātei var būt iedzimts raksturs, kas tiek nodots ģimenē.
 • Smadzeņu ķīmija. Daži pētījumi liecina, ka trauksmes simptomi var būt saistīti ar bojātām ķēdēm smadzenēs, kas kontrolē bailes un emocijas.
 • Vides stress. Tas attiecas uz saspringtiem notikumiem, kurus esat redzējis vai pārdzīvojis. Dzīves notikumi, kas bieži ir saistīti ar nervozitāti, ir bērnības vardarbība un nolaidība, mīļotā nāve, uzbrukums vai vardarbības redzēšana.
 • Zāļu atcelšana vai nepareiza lietošana. Dažas zāles var lietot, lai paslēptu vai mazinātu noteiktus trauksmes simptomus. Nervozitāte bieži vien iet roku rokā ar alkohola un citu apreibinošu vielu lietošanu.
 • Medicīniskais veselības stāvoklis. Dažas sirds, plaušu un vairogdziedzera slimības var izraisīt simptomus, kas līdzīgi nervozitātei, un tie var pasliktināt trauksmes simptomus. Ir svarīgi veikt pilnvērtigu izmeklēšanu, lai izslēgtu citus veselības stāvokļus, runājot ar savu ārstu par savu nepamatotu nervozitāti.
 • Garīgās veselības traucējumi anamnēzē. Citu garīgās veselības traucējumu, piemēram, depresijas, klātbūtne palielina nervozitātes risku.
 • Seksuāla vardarbība bērnībā. Emocionāla, fiziska un seksuāla vardarbība vai nolaidība bērnībā ir saistīta ar nervozitāti vēlākā dzīvē.
 • Trauma. Traumatiska notikuma pārdzīvošana palielina posttraumatiskā stresa traucējumu (PTSD) risku, kas var izraisīt panikas lēkmes.
 • Negatīvie dzīves notikumi. Stress vai citi negatīvi dzīves notikumi, piemēram, vecāku zaudēšana agrā bērnībā, palielina trauksmes un nervozitātes risku.
 • Smaga slimība vai hronisks veselības stāvoklis. Pastāvīgas rūpes par savu vai mīļotā veselību vai rūpes par kādu slimu var likt jums justies satriektam un nemierīgam.
 • Vielu ļaunprātīga izmantošana. Alkohola un nelegālo narkotiku lietošana palielina trauksmes un nervozitātes iespējamību. Daži cilvēki arī lieto šīs vielas, lai paslēptu vai atvieglotu trauksmes simptomus.
 • Bērnībā būt kautrīgam. Kautrība un izvairīšanās no nepazīstamiem cilvēkiem un vietām bērnībā ir saistīta ar sociālo trauksmi pusaudžiem un pieaugušajiem.
 • Zema pašapziņa. Negatīvs priekšstats par sevi var izraisīt sociālās trauksmes simptomus.

 

DABISKI LĪDZEKĻI UN METODES PRET TRAUKSMI, NERVOZITĀTI UN STRESU

REGULĀRA FIZISKĀ SLODZE

Vingrojumi ir lielisks veids, kā sadedzināt “nemierīgo” enerģiju, un zinātniski pētījumi pamato to lietderīgumu un efektivitāti. Piemēram, 2015. gada pārskatā par 12 randomizētiem kontrolētiem pētījumiem atklājās, ka fiziski vingrinājumi var būt trauksmes ārstēšanas metode.

Mentālā un fiziskā stāvokļa pārvaldība

Meditācija var palīdzēt palēnināt uzmācīgās domas, atvieglojot stresa un trauksmes pārvaldību. Var palīdzēt plašs meditācijas stilu klāsts, tostarp apzinātība un meditācija jogas laikā. Uz apzinātību balstīta meditācija terapijā kļūst arvien populārāka. 2010. gada metaanalītiskais pārskats liecina, ka tas var būt ļoti efektīvs cilvēkiem ar garastāvokļa un trauksmes simptomiem.

Daži cilvēki, reaģējot uz trauksmi, neapzināti sasprindzina muskuļus un saspiež žokli. Var palīdzēt progresīvi relaksācijas vingrinājumi. Mēģiniet apgulties ērtā pozā un lēnām savilkt un atslābināt katru muskuļu grupu, sākot ar pirkstiem un tā turpinot līdz pleciem un žoklim.

Atrodot veidu, kā izteikt savu trauksmi, tas var tikt padarīts vieglāk vadāms. Daži pētījumi liecina, ka ikdienas žurnāla rakstīšana un citi rakstīšanas veidi var palīdzēt cilvēkiem labāk tikt galā ar trauksmi. Piemēram, 2016. gada pētījums atklāja, ka radošā rakstīšana var palīdzēt bērniem un pusaudžiem pārvaldīt trauksmi.

Daudzi cilvēki sāk izjust raizes un pārdzīvojumus, ja viņiem vienlaikus ir pārāk daudz saistību. Tās var būt saistītas ar ģimeni, darbu un veselību. Darbības plāns var palīdzēt novērst šo trauksmi. Efektīvas laika pārvaldības stratēģijas var palīdzēt cilvēkiem vienlaikus koncentrēties uz vienu uzdevumu. Uz grāmatām balstīti plānotāji un tiešsaistes kalendāri var palīdzēt, kā arī pretoties vēlmei veikt vairākus uzdevumus. Daži cilvēki uzskata, ka lielu projektu sadalīšana pārvaldāmās darbībās var palīdzēt viņiem veikt šos uzdevumus ar mazāku stresu.

Nomierinošo augu eļļu smarža var palīdzēt mazināt stresu un trauksmi. Dažas smaržas dažiem cilvēkiem darbojas labāk nekā citiem, tāpēc apsveriet iespēju eksperimentēt ar dažādiem ingredientiem. Lavanda var būt īpaši noderīga. 2012. gada pētījumā tika pārbaudīta aromterapijas ar lavandu ietekme uz bezmiegu 67 sievietēm vecumā no 45 līdz 55 gadiem. Rezultāti liecina, ka aromterapija īstermiņā var samazināt sirdsdarbības ātrumu un ilgtermiņā palīdzēt atvieglot miega problēmas.

Daudzas zāļu tējas var palīdzēt mazināt trauksmi un uzlabot miegu. Dažiem cilvēkiem tējas pagatavošanas un dzeršanas process ir nomierinošs, taču dažām tējām var būt tiešāka ietekme uz smadzenēm, kā rezultātā samazinās nemiers. Neliela 2018. gada pētījuma rezultāti liecina, ka kumelīte var mainīt kortizola, stresa hormona, līmeni.

Dabas vielas, to ekstrakti un citādi iegūtas aktīvās vielas nervu sistēmas stiprināšanai

Tāpat kā zāļu tējas, arī daudz augi un to īpašas sastāvdaļas samazina trauksmi (pareizāk būtu teikt trauksmes sajūtu, jo trauksme ir psihiatrijas jēdziens), depresijas simptomus, nomierina nervu sistēmu. Ir ļoti svarīgi strādāt ar ārstu un farmaceitu, kuri ir informēti par dabas vielu produktiem un to iespējamo mijiedarbību ar citām zālēm.

Dabas vielas nervozitātes, depresijas un pārmēriga stresa traucējumu garījumos

Pasiflora

Pasiflora ir kāpjošs vīnogulājs, kura dzimtene ir ASV dienvidaustrumi, kā arī Centrālamerika un Dienvidamerika. To izmantoja kā pārtikas augu un tradicionālajā medicīnā kā nomierinošu līdzekli. Virszemes daļas tiek izmantotas zāļu ražošanai. Pasifloras ziedu lieto iekšķīgi miega traucējumu (bezmiega), trauksmes, pielāgošanās traucējumu, gremošanas traucējumu, sāpju, fibromialģijas, muskuļu krampju, caurejas, narkotiku abstinences simptomu mazināšanai, trauksmes un nervozitātes mazināšanai pirms operācijas. Pasifloras ziedu lieto arī iekšķīgi krampju, astmas, menopauzes simptomu, pirmsmenstruālo simptomu, menstruālo krampju, uzmanības deficīta-hiperaktivitātes traucējumu (ADHD), sirdsklauves, neregulāras sirdsdarbības un sirds mazspējas gadījumā.

Grifonija sēklas

Grifonija (Griffonia simplicifolia) ir vīteņkrūms, kas atrodams galvenokārt Centrālajā un Rietumāfrikā. Izturīgais augs aug aptuveni 3 metru augstumā, ar zaļiem ziediem un melnām pākstīm. Pamatiedzīvotāji jau sen izmanto augu daļas dažādiem veselības mērķiem. Stublāju un saknes lieto košļāšanai un lapiņas, lai ārstētu brūces. Sulu no tās lapām ir izmantota arī pūtīšu un nieru problēmu ārstēšanai. Visā pasaulē augu pākšu sēklas tiek izmantotas, lai iegūtu augu izcelsmes piedevu, kas satur 5-hidroksitriptofānu. Grifonija veicina nervu sistēmas darbību un smadzeņu aktivitātes uzlabošanu.

L teanīns

L-teanīns ir glutamāta un glutamīna aminoskābju analogs, kas atrodams sēnēs un augos. Šī aminoskābe neveidojas organismā, parasti iegūst no zaļās tējas īpašas apstrādes ceļā. L-teanīns veicina mentālo un fizisko labsajūtu, palielina fokusēšanās spējas un samazina stresu. Ir pierādīts, ka teanīna un kofeīna kombinācija veicina ātrāku vienkāršas reakcijas laiku, ātrāku skaitliskās darba atmiņas reakcijas laiku un uzlabotu teikuma pārbaudes precizitāti. Ir ziņots, ka teanīns paaugstina smadzeņu serotonīna un dopamīna līmeni, iespējams, uzlabojot specifiskus atmiņas un mācību uzdevumus.

Minimālā efektīvā deva: kāpēc mazāk ir vairāk

Farmakoloģijā efektīvā deva ir zāļu daudzums, kas lielākajai daļai pacientu rada vēlamo reakciju.

Nosakot zāļu darbības diapazonu, atšķirība starp minimālo efektīvo devu (MED) un maksimālo pieļaujamo devu ir ārkārtīgi svarīga.

Vairāk nav labāk. Patiešām, jo lielākais ieguvums būs nelietot vairāk. Minimālā Efektīvā Deva (MED) ne tikai sniedz vislabākos iespējamos rezultātus, bet arī to dara pēc iespējas īsākā laikā. Parastais enterālais ceļš (KZT, zarnu sieniņa, daļējs metabolisms aknās) aizņem vismaz 2 stundas.

Jaunā zāļu forma sāk efektīvi darboties jau pēc 15 min. Tas ir laiks, kas nepārsniedz pacienta minimālo gaidīšanas laiku simptomu mazināšanās sākumam.

JAUNUMS STIPRĀKIEM NERVIEM

SedaNorm Spray – uztura bagātinātājs, pateicoties tā sabalansētajam sastāvam, palīdz nomierināt nervus, sekmē relaksāciju un atjauno emocionālo līdzsvaru dienas laikā. Tas palīdz tikt galā ar nervozitāti, trauksmes sajūtu, veicina mierīgu miegu, atbalsta fizisko un garīgo labsajūtu, atmiņu un koncentrēšanos.

Jaunā zāļu forma sāk efektīvi darboties jau pēc 15 min., satur tikai dabīgas vielas – L-teanīnu, Pasifloras lakstu un Grifonijas sēklu ekstraktus. Preparāts ir vērtīgs aktīvo savienojumu avots, kas palīdz aizsargāt prātu un ķermeni pārmērīga stresa, spriedzes un trauksmes apstākļos.

SedaNorm Spray 30ml

Sedanorm Spray zem mēles izsmidzināms nomierinošs līdzeklis. Sastāvā grifonijas sēklu ekstrakts, kas palīdz uzturēt normālu nervu sistēmas darbību un pasifloras ekstraksts, kas darbojas nomierinoši.

Sedanorm Spray sastāvā esošais grifonijas sēklu ekstrakts palīdz uzturēt normālu nervu sistēmas darbību. Pasifloras ekstrakts darbojas nomierinoši, palīdzot uzturēt psihisko relaksāciju. L-teanīns ir aminoskābe, kas neveidojas organismā.

Nesatur cukuru. Nesatur lipekli. Piemērots veģetāriešiem un vegāniem. Satur augstas kvalitātes aktīvās vielas un augu ekstraktus.

Produkta apraksts Uztura bagātinātāju reģistrā

Bērniem no 12 gadu vecuma un pieaugušajiem ieteicams lietot iekšķīgi, izsmidzinot zem mēlēs pa 1-2 pūtieniem 2-3 reizes dienā. Pēc lietošanas ieteicams vismaz 30 min neko nedzert. Var lietot jebkurā diennakts laikā, ieteicams lietot pēc vajadzības vai 1-3 mēnešu kursa veidā.

30ml satur 200 pūtienus

Paaugstināta jutība (alerģija) pret kādu no produkta sastāvdaļām; grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā nav ieteicams; neizmantot uztura bagātinātāju kā pilnvērtīga un sabalansēta uztura aizvietotāju; ieteicams no 12 gadu vecuma; nepārsniegt ieteicamo diennakts devu; uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā! Liela 1 reizes deva var radīt miegainību.

 • Iepakojumā: 30ml

Dedejonizēts ūdens, L-teanīns, pasifloras (Passiflora incarnata) lakstu šķidrais ekstrakts 1:2,5, etanols, raudenes (Origanum vulgare) lakstu šķidrais ekstrakts 1:1, grifonijas (Griffonia simplicifolia) sēklu šķidrais ekstrakts 1:2,5.

Alk. 15% tilp.

Biežāk uzdotie jautājumi par SedaNorm

Kas ir galvenā aktīvā viela?

Galvenā aktīvā viela nav gluži viena, jo vislielāko efektu dod tieši izvēlētā dabas vielu kombinācija.

Noderīgas saiknes par Sedanorm ingredientiem

Back To Top