skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Oligosaharīdi ir trešais nozīmīgākais cilvēka mātes piena komponents, kam ir prebiotiskas īpašības.

Prebiotikas ir nesagremojamas dietārās šķiedrvielas, kas labvēlīgi ietekmē veselibu, veicinot labvēlīgo baktēriju augšanu un aktivitāti zarnās

GOS (galaktooligosaharīdi) ir nesagremojamie ogļhidrāti, kurus cilvēka gremošanas fermenti gandrīz nespēj sagremot. Tāpēc tie sasniedz zarnu traktu, kur tie ir pieejami tur mītošai mikroflorai.

Resnās zarnas tie fermentizējās un stimulē Bifidobaktēriju augšanu.

Galakto-oligosaharīdi: unikāla prebiotika.

GOS tiek ražots, izmantojot govs piena sūkalu frakcijā esošās laktozes fermentu konversiju, izmantojot β-galaktozidāzes.

Krūts piens ir ideāls zīdaiņu uztura avots. Tomēr mātēm, kas nespēj vai nevēlas barot bērnu ar krūti, GOS saturošs preparāts precīzāk imitē krūts piena prebiotikas un atbalsta labo baktēriju augšanu zīdaiņu zarnās. GOS lietošana neaprobežojas tikai ar zīdaiņu uzturu.
GOS var pievienot dažādiem veselību veiconošiem produktiem, lai veicinātu labo baktēriju augšanu visos dzīves posmos.

Galakto-oligosaharīdi (GOS) ir specifiska prebiotiskas galaktozes cukuru forma. Tie ir vieni no vairāk nekā 200 bioloģiski aktīviem cukuriem, kas dabiski atrodami mātes pienā. Tādējādi tie pieder pie cilvēka piena oligosaharīda (HMO) ogļhidrātu grupas. Tās ir sarežģītas struktūras, un tām ir plašs bioloģisko efektu spektrs, kas ir daudz plašāks par zīdaiņu uztura nodrošināšanu.

Pieaugušajiem viņu galvenā funkcija ir prebiotiska. Pamatojoties uz pieejamiem pētījumiem, GOS var uzskatīt par galīgo prebiotiku. Tie nodrošina zarnu baktēriju augšanu, kas ir pārāka par citu veidu prebiotikām, tai skaitā frukto-oligosaharīdu (FOS), ksiloligosaharīda (XOS), sojas oligosaharīdu (SOS), inulīna, laktulozes un citas. GOS ir ļoti labi panesami un tos var apvienot ar FODMAP uzturu.

Ikdienas diētas izvēle un šķiedrvielas

Ēdiens, kas tiek lietots, nav paredzēts tikai lietotāja vajadzībam bet arī triljoniem mikrobu, kas mīt zarnās. Praktiski tiek ēsts prieš diviem un, veicot ēdienu izvēli, vienmēr jāņem vērā zarnu floras vēlmes. Tas ir daudzgadīgais galda partneris. Tā kā vairāk nekā 99% no visiem gēniem un aptuveni 9 no 10 šūnām jūsu organismā ir baktēriju raksturs, ir svarīgi „ekoloģiski” domāt un attiecīgi padomat par to ilgtspējību.

Īsāk sakot, ir jāsaglabā, jāuztur un jāattīsta šis svarīgais orgāns. Visus veidus, kā mikroorganismi mijiedarbojas ar jūsu diētu, var optimizēt. Piemēram, tie ne tikai atvieglo šķiedru gremošanu un taukskābju, vitamīnu un ūdeņraža sintēzi, bet arī patērē kalorijas. Šo funkciju optimizācijai ir būtiska dažādu prebiotisko šķiedru ēšana un dabiska baktēriju iedarbība.

GOS ir galaktooligosaharīdi, ko izmanto PeriOp produktā pirms un pēcoperāciju periodā ātrākam dzīšanas procesam

Prebiotikas: pārtika zarnu mikroflorai.

Prebiotikas ir svarīgas uzturvielas, kas nodrošina labo baktēriju augšanu zarnās. Atšķirībā no probiotikām, prebiotikas nesatur dzīvas baktērijas, bet kalpo, lai uzturētu probiotikas kopā ar jau esošo zarnu floru.

Zarnu mikrofloras loma

 

Zarnu mikrofloras lomu cilvēka organismā arvien biežāk uzskata apmēram, kā par kontroles centra lomu. Tāpēc ir ļoti svarīgi saglabāt atbilstošu to daudzveidību un kvalitāti. Šķiedrvielām bagātīgi fermentēti pārtikas produkti atbalsta zarnu funkcionalitāti, un gan probiotikām, gan prebiotikām ir nozīmīgas lomas šajā darbībā.
Prebiotiku fermentācija notiek gremošanas traktā apakšēja daļā.

Prebiotiskās šķiedras cilvēkiem nav sagremojamas, tāpēc tām nav tiešas uzturvērtības. Neizmainītā veidā prebiotiskās šķiedras šķērso kuņģi un tievās zarnas augšējo daļu. Tievās zarnas apakšējā daļā un resnajā zarnā šķiedrastiek fermentētas ar dažāda veida baktērijām un rauga sugām.

Zarnu mikrofloras citas f-jas.

Cita starpā zarnu mikroorganismi sintezē vitamīnus, endokannabinoīdus un īso ķēžu taukskābes, piemēram, butirātu, laktātu, acetātu un propionātu. Šīm taukskābēm ir nozīmīgi efekti organismā, un tās ir daļa no visu zīdītāju un zarnu floras sadarbības būtības. Prebiotikas tiek sauktas par šķīstošām šķiedrvielām, bet nešķīstošās šķiedras (pārtikas šķiedras) vislabāk pazīstamas ar zarnu regularitātes veicināšanu.

Ūdeņraža veidošana resnajās zarnās: par to gan vairums nezināja.

Lielākais šķiedrvielu zarnu mikrofloras pārstrādes rezultāts ir īso ķēžu taukskābes un gāzes, piemēram, ūdeņradis un oglekļa dioksīds. Pirmie no tiem parasti ir uzmanības centrā, jo tie ir ļoti izdevīgivajadzīgi organismam. Savukārt ūdeņraža gāze (H2) tiek daudz radīta, bet gandrīz pilnībā ignorēta. Ar skābekli ūdeņradis ir cieši saistīts visos dzīvības rašanās procesos uz zemes. Skābekļa un ūdeņraža līdzsvars vai oksidēšanās un reducēšanās ir būtiska dzīvajiem organismiem. Vēl nesen pētnieku uzmanība tika pievērsta skābekļa lomai, bet ūdeņradis lielā mērā tika ignorēts. Par laimi, arī šeit ir notikušas daudzas izmaiņas.

Ūdeņradis ir interesants, jo tas darbojas kā selektīvs antioksidants, kas neitralizē bīstamākos brīvos radikāļus (hidroksilgrupas). Šis īpašums ir unikālas un kritiskas, jo citi radikāļi, kas ir svarīgi ķermeņa darbībai, paliek neskarti. Turklāt, kā nozīmīga signāla molekula ūdeņradis aktivizē citus antioksidantu fermentus, proteīnus un šūnu aizsardzības funkcijas.

Lai saņemtu ūdeņraža gāzes radītās priekšrocības organismam, jums nevajag tērēt naudu dārgām terapijām vai speciāliem rīkiem. Vienkārši atceraties par sava organisma ūdeņraža ražošanas sistēmu: zarnu mikrofloru. Zarnās radītā ūdeņraža gāze strauji izkliedējas citos audos un tādējādi var efektīvi sasniegt mitohondrijus un šūnu kodolu blakus esošajos audos. Tad notiek iepriekš minētais. Tiek neitralizēti bīstami brīvie radikāļi. Par tiem gan ir daudz dzirdēts.

Zinātniskās literatūras pārskats par GOS īpašībām

Atverot šo sadaļu, apliecinu, ka esmu veselības aprūpes nozares speciālists un varu objektīvi izvērtēt šo informāciju parGOS.

Redakcija nenes atbildību sarežģījumu gadījumos, kas radušies, nespeciālistiem interpretējot vai nelietderīgi izmantojot portālā publicēto reklāmas un/vai rakstu informāciju.

ATVĒRT SADAĻU (nospiest uz "+" zīmi)

Produkti, kuru sastāvā ir galaktooligosaharīdi GOS

Back To Top