skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Kāpēc Tieši Par Vēdera Taukiem Ir Jāuztraucās?

Kāpēc tieši par vēdera taukiem ir jāuztraucās?

Vēdera tauku zaudēšana ir prioritārs uzdevums.

Vēdera tauki, kas zinātniski vairāk pazīstami kā viscerālie tauki, ir saistīti ar paaugstinātu iekaisumu attīstības iespējamību un nopietnām problēmām, kā, piemēram, 2. tipa diabētu. Nesenie pētījumi, kas publicēti American Heart Association žurnālā, liecina, ka palielināts vēdera tauku daudzums ir saistīts ar paaugstinātu sirds slimību risku. Turklāt tas var būt īpaši bīstams tieši sievietēm.

Vidukļa-gūžas attiecības svarīgums.

Zinātnieki sekoja vairāk nekā 500 000 dalībniekiem vecumā no 40 līdz 69 gadiem un konstatēja, ka sirdslēkmju biežums bija saistīts ar ķermeņa masas indeksu (ĶMI), vidukļa apkārtmēra, vidukļa un gūžas attiecības, un vidukļa un auguma garuma attiecībām.

Jo lielāka ir vidukļa un gūžas attiecība (aprēķināta kā vidukļa apkārtmērs, dalīts ar gūžas apkārtmēru), jo augstāks ir sirdslēkmes risks sievietēm. Sievietēm katrs 0,09 pieaugums aprēķinā bija saistīts ar sirdslēkmes riska 50% pieaugumu; risks palielinājās par 36% vīriešiem ar vienādu vidukļa un gūžas attiecību pieaugumu. Vīriešiem vislielākais risks ir vidukļa apkārtmērs, kas pārsniedz 100 cm un 90 cm sievietēm attiecīgi.

„Mūsu atklājumi parāda, kā, tas, kā taukaudi tiek izvietoti organismā – īpaši sievietēm – var dot vairāk ieskatu par sirdslēkmes risku nekā vispārējie aptaukošanās rādītāji,” saka Sanford Peters, Oksfordas Universitātes zinātniskais līdzstrādnieks.

KĀPĒC VĒDERA TAUKI IR PAŠI BĪSTAMĀKIE

Aptaukošanās ir sirds slimību riska faktors, bet pat tiem, kam ĶMI ir normālā diapazonā, ir risks, ja viņiem ir pārmērīgi izveidojušies tieši viscerālie (vēdera) tauki. Dr. Michos paskaidro, ka vēdera dobuma tauki ir saistīti ar paaugstinātu glikozes līmeni asinīs, iekaisumu, paaugstinātu triglicerīdu līmeni un zemāku ABL “labā” holesterīna līmeni, padarot to bīstamāku nekā citur organismā uzglabātie tauki. Tādējādi „diviem cilvēkiem ar vienādu ĶMI, personai, kurai ir vairāk ābolu formas konstitūcija un vairāk tauku vēderā, ir lielāks sirds slimību risks nekā ta, kurš uzglabā savus taukus citur,” saka Michos.

Tiešās saistības izmeklējumi.

Turklāt pētījumi, kas publicēti Amerikas Kardioloģijas koledžas žurnālā, aplūkoja vēdera tauku CT (kompjūtertomogrāfija) skenēšanu un konstatēja, ka 6 gadu laika iegūtie papildu tauki bija saistīti ar jaunām augstā asinsspiediena, augstā holesterīna un sirds slimību diagnozēm.

Svara zaudēšana. Nozīmīgums lielāks par vienkārši kosmētiska rastura defektu.

Svara zaudēšana var palīdzēt samazināt sirds slimību attīstību un uzlabot glikozes līmeni asinīs, asinsspiedienu un holesterīnu. Michos atbalsta veselīgas ēšanas un fiziskās aktivitātes kombināciju, lai palīdzētu samazināt vēdera tauku daudzumu un uzlabot veselību. Par laimi viscerālie tauki ir visvieglāk zaudējami un vienkārša pastaigas rutīna var palīdzēt vēdera taukiem. “Ja jūs varat zaudēt dažus centimetrus ap jostasvietu, pat ja ĶMI skala nemainās, jūs nopietni pasargājat savu sirdi un asinsvadus,” saka Michos.
Ja ikdienas fiziskā slodze un diēta ir par maz, lai sāktu samazināties vēdera tauku daudzums, var izmantot SilvaSlim Fat Burner. Tas palīdzēs vairāk sadedzināt vēdera taukus slodzes laikā.

 

 

Back To Top