skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Sarkana Rauga Rīsi Paaugstinātam Holesterīnam

Sarkana rauga rīsi paaugstinātam holesterīnam

Sarkanā rauga rīsi

Sarkanā rauga rīsi ir visefektīvākā bezrecepšu terapija paaugstināta ZBL holesterīna (“sliktais holesterīns) ārstēšanai un ZBL-C līmeņa samazināšanai par 20-30%. Ir pierādīts, ka sarkanā rauga rīsu, zivju eļļas un veselīga dzīvesveida izmaiņu kombinācija, pazeminās ZBL-Z līmeni par 42%, samazinājums ir pielīdzināms simvastatīna 40 mg. Sarkanā rauga rīsu uztura papildinājums, kas ieņemts iekšķīgā formā, ir fermentācijas produkts, ko iegūst, audzējot Monascus purpureus raugu uz rīsiem. Sarkanā rauga rīsi satur holesterīna līmeni pazeminošo molekulas, kas pazīstamas kā monakolīni, un visizplatītākais ir monakolīns K (labāk zināms ar ķīmisko nosaukumu lovastatīnu).

Sarkanā rauga rīsi var būt noderīga iespēja pacientiem, kuri nespēj panest recepšu statīnus, parasti mialģijas (sāpes muskuļos) dēļ. Pētījumā par pacientiem, kuri negribēja lietot recepšu statīnus mialģijas attīstības dēļ, 93% no tiem, kuri lietoja sarkanos rauga rīsus, nebija nozīmīgi muskuļu simptomi, bet vidējais ZBL-C samazinājums bija 21%. Multicentru pētījumā ar 116 pacientiem ZBL-C samazinājums bija par 27% (kopējais rezultāts ar 1200 un 2400 mg sarkanā rauga rīsu dienā). Ir pierādīts, ka dubultojot sarkanās rauga rīsu devas no 1200 līdz 2400 mg / dienā, ZBL-C samazinās par 4,6%

Ir ziņots arī par sarkanā rauga rīsu ilgtermiņa pētījumiem. Ķīniešu pētījumā 4870 pacienti, kuriem bija miokarda infarkts, tika novēroti gandrīz 5 gadus, ievērojami samazinot kardiovaskulārus traucējumus un kopējo mirstību par 33%, salīdzinot ar placebo, pētījuma perioda beigās.

Leave a Reply

Back To Top