skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Magnijs Un D Vitamīns

Magnijs un D vitamīns

Vai magnijs ir D vitamīna iegūšanas atslēga?

Jaunākie pētījumi liecina, ka magnijs var būt kā atslēgas elements, lai izprastu, kā D vitamīna līmenis attiecas uz veselību un slimībām.

D vitamīns, kas pazīstams arī kā saules vitamīns, ir kļuvis zināmā mērā diezgan slavens, saņemot vispusīgu atzinību par daudziem ieguvumiem veselības labā.

Tomēr bioloģisko procesu kompleksā tīklā, kas regulē mūsu veselību, daži atsevišķi elementi jeb spēlētāji nepastāv izolēti.

Jauni pierādījumi liek uzsvaru uz magniju, piesaistot to centrālajai lomai, nosakot, cik daudz D vitamīna mūsu ķermeņis var saņemt vai sintezēt.

Pētījumā, kas ietverts American Journal of Clinical Nutrition decembra izdevumā, Vanderbilt University Medical Center pētnieciskajā grupā Nešvillā, TN secina, ka optimālajam magnija līmenim var būt nozīmīga loma D vitamīna statusam katram indivīdam.

Saikne starp magniju un D vitamīnu

Dr Qi Dai, Vanderbiltas Universitātes Medicīnas centra medicīnas profesors un vadošais pētījuma autors, iepriekš ziņoja par saikni starp magnija uzņemšanu un D vitamīna līmeni vairāk nekā 12 000 cilvēku, kas piedalījās Nacionālajā veselības un uztura pārbaudes apsekojumā (NHANES) 2001 –2006 gados.

Dr. Dai un komanda atklāja, ka indivīdiem, kam bija augsts magnija uzņemšanas līmenis no uztura avotiem vai uztura bagātinātājiem, bija zemāks D vitamīna trūkuma līmenis.

Svarīgi, ka pētnieki arī atklāja iespējamu saistību starp magnija uzņemšanu un mirstības samazināšanos, īpaši tad, ja viņi aplūkoja mirstību sirds un asinsvadu slimību un zarnu vēža dēļ.

Tātad, kā magnijs ietekmē D vitamīna bioloģiskos procesus organismā? Tas ir vitamīna D sintēzes kofaktors gan no saules gaismas, gan no uztura avotiem.

“Magnija deficīts izslēdz D vitamīna sintēzi un tā normālo vielmaiņas ceļu,” skaidro Dr. Dai

Rokam dziļāk.

Lai gan NHANES pētījuma dati liecināja par saikni starp magniju, D vitamīnu un mirstību, komanda neizstrādāja pētījumu, lai parādītu, vai individuāla papildu magnija ievadīšana mainītu D vitamīna līmeni.

Lai aplūkotu saikni starp magnija papildinājumu un D vitamīna līmeni, Dr. Dai un kolēģi strādāja ar 180 cilvēku apakšgrupu, kas piedalījās kolorektālā vēža izmēģinājuma personalizētajā profilaksē, kurā piedalījās 250 personas.

Ārstēšana ar magnija papildinājumu izraisīja D vitamīna līmeņa paaugstināšanos cilvēkiem, kuriem sākotnēji bija zems līmenis, bet tas saīsināja vitamīnu līmeni saulē ar augstu līmeni.

Tas ir svarīgi, jo pastāv saistība starp pārāk daudz D vitamīna un lieko kalciju asinīs (hiperkalciēmija), kas var izraisīt nopietnas veselības komplikācijas.

No otras puses, pētnieki ir sasaistījuši zemu D vitamīna līmeni ar dažādiem simptomiem, un Dr Dai ir īpaši ieinteresēts tās lomā zarnu vēža gadījumos.

D vitamīns, magnijs un zarnu vēzis.

Jaunāko pētījumu rezultāti, kas aplūko saikni starp D vitamīnu un zarnu vēzi, ir pretrunīgi.

Šogad Medical News Today ziņoja par pētījumu, kurā apkopoti dati no 17 pētījumu grupām, un tajā bija iekļauti 5 706 indivīdi ar zarnu vēzi un 7 107 kontroles dalībniekiem.

Šajā pētījumā autori konstatēja, ka cilvēkiem ar D vitamīna līmeni, kas ir zemāks par valsts vadlīnijām, bija 31% palielināts zarnu vēža attīstības risks.

Tomēr pagājušajā mēnesī citā pētījumā tika konstatēts, ka pētījuma dalībnieki, kuri lietoja D vitamīna piedevas, nebija atšķirīgi no tiem, kuri lietoja placebo, kad bija vēža, tostarp zarnu vēža, attīstībā.

Vai magnijs varētu būt trūkstošā sastāvdaļa?

“D vitamīna nepietiekamība ir kaut kas tāds, kas [Amerikas Savienotajās Valstīs] ir atzīts par iespējamu veselības problēmu diezgan lielā mērā,” skaidro medicīnas zinātņu profesors un vecākais pētījuma autors.

Šrubole atzīmē, ka daudzos gadījumos veselības aprūpes speciālisti ir ieteikuši D vitamīna piedevas personām, kuru asins analīzes ir atklājušas zemu saules vitamīna līmeni.

“Papildus D vitamīnam magnija deficīts ir nepietiekami atzīts jautājums. Līdz 80 procentiem cilvēku dienā neuzņem pietiekami daudz magnija, lai apmierinātu ieteikto diētas diennakts daudzumu.”

Marta Šrubsole, Ph.D.

Dati, ko komanda ir sniegusi, nozīmē, ka pareiza magnija daudzuma iegūšana ir svarīga, lai ļautu organismam regulēt D vitamīna līmeni. Ir nepieciešami vairāki pētījumi, lai precīzi noteiktu, kā tas ietekmē zarnu vēzi un citus apstākļus.

Lai nodrošinātu, ka jūsu diētā ir pietiekami daudz magnija, Nacionālais veselības institūts (NIH) iesaka šādus avotus: izmantot zaļos lapu dārzeņus, pākšaugus, veselus graudus, sēklas un riekstus. Alternatīva iespēja ir izmantot magniju saturošus uztura bagātinātājus ar pietiekami augstu Mg saturu.

Back To Top