skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Magnemix – Pirmā Izvēle No Magnija Produktiem

Magnemix – pirmā izvēle no magnija produktiem

Trūkst magnija – trūkst enerģijas

Magnija produkti un to izvēle.

Izvēloties dažādus produktus savas veselības stiprināšanai, esam kļuvuši zinošāki un prasīgāki. Arvien retāk kaut ko iegādājamies vienkārši tāpēc, ka citi produktu atzinuši par labu vai arī par kādu uzturvielu tiek apgalvots, ka tās trūkst mūsu augsnē, ūdenī un līdz ar to uzturā. Kā ir ar magniju?

«Reizēm man jautā: vai Latvija ir tāds reģions, kur trūkst magnija? Šai ziņā mēs dzīvojam tādā pašā vidē kā citur pasaulē, taču Latvijas iedzīvotāji bieži vien strādā vairāk, bet pēc darba steidzas paveikt mājas soli un apkopt mazdārziņu, daudziem ir vairākas darbavietas un viņi izjūt pastāvīgu spriedzi,» saka Kaspars Ivanovs, ārsts, SIA SIA Lotos pharma dibinātājs un valdes priekšsēdētājs.

Rezultāts: nogurums

 

«Visi minētie faktori summējas un pienāk brīdis, kad sevi liek manīt magnija izsīkums, parādās hronisks nogurums. Ja nogurums cilvēkam, kurš kopumā ir vesels, nepāriet septiņu dienu laikā, tad der padomāt par magniju,» norāda ārsts. «Nereti tas iestājas pavasarī, kad rīti ir auksti, dienā saule jau sāk sildīt pamatīgi un mūsu vielmaiņa procesi mainās, cenšoties pieskaņoties jaunajiem apstākļiem. Protams, ieilguša neizskaidrojama noguruma gadījumā jāaiziet pie ārsta un jānoskaidro, kāds tam cēlonis. Magnija deficīts ir diezgan grūti konstatējams, to visbiežāk var pamanīt pēc simptomiem, nevis pēc izmeklējumu rezultātiem, jo magnija organismā ir ļoti maz un tas atrodas šūnās, tāpēc, lai iegūtu analīzes, ir jāpaņem eritrocīti, jāsaskalda un jānosaka, cik tur ir magnija. Pazīmes, kas liecina par magnija trūkumu, var būt sirds pārsitieni, neritmiska sirdsdarbība, slikta dūša, vēdersāpes, galvassāpes, reiboņi, nogurums. Ja magnija trūkst, šūna nav gatava darīt neko. Kad magnija šūnā ir maz, tā vietā nāk magnija antagonists – kalcijs, un šūna kļūst pārlieku uzbudināma. To varētu salīdzināt ar kaučuka bumbiņu: tik tikko pieskaroties, tā sāk pamatīgi lēkāt. Cilvēkam ir muskuļu krampji un ar gribas palīdzību tos nevar apturēt. Savukārt magnijs aizsargā nervu šūnu no pārāk spēcīgiem impulsiem, kuru pārvadi nodrošina kalcijs.

Pasaulē magnija produkti ir pazīstami jau 40 gadus, bet Latvijā tie ienāca 90. gados. Pirmā lieta, ko konstatēja sportisti un arī grūtnieces – ka, lietojot magnija produktus, ātri pazūd muskuļu krampji. Daudzi cilvēki atzina, ka viņi ir kļuvuši mierīgāki, labāk guļ; jūt, ka ir vairāk spēka un uzlabojas pašsajūta. Tas ir likumsakarīgi, jo magnijs piedalās visās šūnā notiekošajās reakcijās, kur tiek veidota enerģija, tas nozīmē – ja tev nav magnija, tu nevari sintezēt šo enerģiju.»

Magnija trūkuma izpausmes:

 • Sirds un asinsvadu sistēmā: paātrināta sirdsdarbība, aritmija, pastiprināta nosliece uz trombozēm u.c.
 • Centrālajā nervu sistēmā: spiedošas sāpes galvā, reibonis, depresija, vāja koncentrēšanās spēja, atmiņas traucējumi. Šie simptomi ir ilgstoši.
 • Iekšējo orgānu darbībā: sāpes vēderā, kuņģa un zarnu spazmas, slikta dūša, vemšana, caureja, aizcietējumi, elpošanas traucējumi.
 • Muskuļu darbā: muskuļu krampji, kas visbiežāk novērojami kāju ikros, bet var būt arī roku vai acu muskuļos.

Magnija jonu trūkuma cēloņi:

 • Pastiprināts magnija patēriņš. Tāds rodas gan intensīvas fiziskas un garīgas slodzes apstākļos, gan bērnu straujas augšanas periodā, jo nepārtraukti veidojas jaunas olbaltumvielas un to sintēzē nepieciešama magnija jonu līdzdalība. Arī grūtniecības laikā sievietei jāuzņem daudz magnija, lai auglis pilnvērtīgi attīstītos.
 • Nepietiekama magnija uzņemšana. Tur vainojamas dažādas vienpusīgas diētas, kuņģa un zarnu trakta slimības, kad ir traucēta magnija uzsūkšanās tievajās zarnās.
 • Magnija pastiprināta izvadīšana. Tā notiek, ja, piemēram, ir vemšana vai pastiprināta svīšana.

Noderīgi!

Magnijs pārtikas produktos (miligrami 100 gramos):

 • kviešu klijas – 590
 • ķirbju sēkliņas – 535
 • saulespuķu sēkliņas – 420
 • diedzēti kviešu graudi – 250
 • soja – 247
 • arbūzi – 224
 • rieksti – 158 – 267
 • zaļumi – 170
 • auzu pārslas – 142
 • pupiņas – 130
 • rīsi – 130
 • zirņi – 107
 • kliju maize – 90
 • žāvētas aprikozes, rozīnes – 60
 • banāni – 35
 • siers – 30
 • jūras zivis – 24 – 79
 • gaļa – 20

Magnemix

«Jaunākās paaudzes magnija produkta Magnemix sastāvā ir trīs pasaulē populārākie magnija savienojumi,» stāsta K. Ivanovs. «Amerikā tiek lietots magnija citrāts, kuru dēvē par šūnas dabīgo nomierinātāju. Francijā un daudzviet citur Eiropā priekšroku dod magnija laktātam – arī tam ir laba iedarbība, tikai daļa cilvēku laktātus nepanes un tie viņu organismā neuzsūcas. Skandināvijā vairāk lieto magnija oksīdu, tas ir neorganisks savienojums, kas, nonākot kuņģa skābajā vidē, sadalās, ātri uzsūcas un tajā pašā laikā neitralizē sālsskābi. Vienā kapsulā Magnemix ir 100 mg aktīvā magnija, kas ir divreiz vairāk nekā produktos, kas populāri Eiropā un Skandināvijā. Ja viens no diviem organiskajiem magnija sāļiem neuzsūcas, tad uzsūcas otrs. Magnija citrāts turklāt uzsūcas ļoti ātri, jo šī molekula ir mazāka, tādēļ klāt nav nepieciešams lietot B6 vitamīnu, ar kuru tradicionāli kombinē magnija produktus. Arī magnija oksīds uzsūcas labi, līdz ar to jebkurā gadījumā jebkuram cilvēkam, lietojot Magnemix, magnija jonu daudzums tiks papildināts.

Nepieciešamais magnija daudzums.

Uz vienu kilogramu ķermeņa masas vajag aptuveni 5 mg aktīvā magnija jonu, tātad, ja cilvēks sver 70 kg, viņam vajag vairāk par 300 mg aktīvā magnija jonu. Varētu rasties jautājums: kāpēc vienā kapsulā nav šo 300 miligramu? Magnijs ir ļoti aktīvs un piesaista sev ūdeni. Līdz ar to, lai izvairītos no kuņģa un zarnu trakta problēmām, jebkuram magnija preparātam ir jāuzdzer glāze ūdens, lai tas izšķīst. Ja ir izteikts magnija trūkums, piemēram, pēc maratonskrējiena vai citas ļoti intensīvas slodzes, var dienā lietot trīs kapsulas. Mērķauditorija, kas var lietot šo produktu, ir grūtnieces, sportisti ar intensīvu slodzi, pacienti ar nervu slimībām, u.c.

Magnemix lietotāji.

Magnemix ir piemērots arī bērniem no 5 – 6 gadu vecuma, kuru ķermeņa masa sasniegusi 20 kg. Diemžēl daudzi bērni, tāpat kā pieaugušie, ir stresa mākti, nervozi un ķildīgi, jo sabiedrībā pastāvošās problēmas ietekmē arī viņus. Magnija produkti noņem lieko spriedzi, tie palīdz noguruma un muskuļu krampju gadījumā, jo nodrošina, lai šūna ir mierīga un neveic nevēlamas kustības. Kapsulas var norīt veselas vai arī atvērt vaļā un sadalīt.

Nepieciešamais magnija daudzums.

Ja cilvēks saņem normālu uzturu, necieš no caurejas vai specifiskām slimībām, tad magnija trūkums nav izteikts un neizraisa bīstamus stāvokļus, tomēr liek sevi manīt, iespaidojot pašsajūtu. Pieauguša cilvēka organismā ir tikai ap 25 gramiem magnija, taču magnija loma mūsu dzīvības procesos ir ļoti liela, tas piedalās daudzās svarīgās ķīmiskās reakcijās, ir iesaistīts DNS un RNS sintēzē, visos olbaltumu molekulu sintēzes posmos un ļoti daudzās citās norisēs

Back To Top