skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Meža un darza ogu Flavonoīdi
Dabīgās augu aizsargvielas pret slimībām un toksīniem

Flavonoīdu spējas pasargāt augu no nelabvēlīgiem ārējiem apstākļiem un slimībām tiek izmantotas veselības uzlabošanai.

Flavonoīdi ir bioloģiski aktīvās vielas,

kas vēsturiski netika klasificētas kā uzturvielas, tomēr pēdējā laikā tās arvien biežāk piemin, runājot par pilnvērtīgu uzturu veselības saglabāšanai, sevišķi pie hroniskām slimībām. Pētījumos pierādīts, ka bioloģiski aktīvās vielas, kas atrodas augļos un dārzeņos, riekstos un sēnēs var palīdzēt palēnināt novecošanās procesus un samazināt slimību risku.

Flavonoīdi ir atrodami visdažādākos uztura produktos, piemēram, kakao, sarkanvīnā un tējā, kuriem ir iespējama labvēlīga ietekme uz asinsvadu sieniņām (endotēlija funkciju), tādejādi pasargājot no sirds asinsvadu slimībām.

Par augu valsts nozīmīgumu sirds-asinsvadu slimību riska mazināšanā pirmkārt ir jāpateicas Lyon Diet Heart Study, kas pievērsa sev nedalītu speciālistu uzmanību šajā jomā jau kopš 1999 gada. Tas acīmredzot varētu būt pirmais nozīmīgakais pētījums, kas pierādija kādas diētas efektivitāti – kontrolēts, randomizēts, ar kopēju pacientu skaitu 605 (302 eksperimentālā un 303 kontrolgrupā pēc pārciesta miokarda infarkta ar vienādiem koronārā riska faktoru rādītājiem abās grupās) un kopējo ilgumu – 46 mēnešiem.

Flavonoīdi – dabīgās augu aizsargvielas.

Flavonoīdi ir pētīti daudzu gadu garumā, tomēr tiek atklātas arvien jaunas, būtiskas to ietekmes sfēras. Tā trīspadsmit prospektīvos pētījumos uzrādītas flavonoīdu protektīvās īpašības saistībā ar fatālu un nefatālu SIS. Mirstība samazinājās pat līdz 65%. Regulāra flavonoīdu lietošana uzturā var samazināt aortālās plātnītes izmēru pat par 40%, inhibēt iekaisuma citokinīnu ekspresiju un samazināt infarkta izmērus par 30%. Trīs prospektīvos kohorta pētījumos (Zutphen Elderly Study, Iowa Women’s Health Study, European Prospective investigation into Cancer and Nutrition un vienā retrospektīvā antropoloģiskā pētījumā tiek uzrādīta flavonoīdu primārā protektīvā ietekme uz aterosklerozes attīstību.

Kontrolētos pētījumos par flavonoīdiem bagātas diētas ietekmi uz cilvēka veselību tika uzrādīti daudzi pozitīvi efekti, starp kuriem ļoti būtiski ir:

– endotēlija funkciju uzlabošanās,

– insulīnrezistences mazināšanās,

– asinsspiediena krišanās,

– trombocītu agregācijas mazināšanās,

– ZBL oksidācijas samazināšanās pacientiem ar augstu kardiovaskulāro risku.

Summējot flavonoīdu dažādās iedarbības iespējas un izvērtējot, kā tās var ietekmēt kardiovaskulāro patoloģiju attīstības risku, var teikt, ka tie samazina gan slimības attīstības iespējas, gan spēj palēnināt jau esošos patoloģiskos procesus.

Produkti, kuru sastāvā ir flavonoīdu kompleksi

Back To Top