skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Uztura bagātinātāji aptiekā

Zāles/medikamenti/nutraceutical/uztura bagātinātāji

Zāles parasti ir izgatavotas no vienas vielas,
tā ir galvenā atšķirība no uztura bagātinātajiem vai t.s. nutraceutical produktiem, kas pamatā ir
vairāku dažādu vielu kopums.

Prasības pret pharma grade klases uztura bagātinātājiem un nutraceutical produktiem.

Jāatzīmē, ka, nutraceutical produktu ietekmei uz
uz veselības stāvokli ir jābūt pamatotai ar klīniskiem datiem
no pētījumiem, lai novērtētu, vai tie spēj sniegt labumu
un pozitīvu ietekmi uz veselību, tostarp profilaksi un / vai slimību ārstēšanu. Līdzīgas prasības ir pret pharma grade klases uztura bagātinātājiem, jo tajos izmanto tās pašas klases ingerientus, ko nutraceutical produktos. Var teikt, ka šo abu produktu grupu robežas vairs nepastāv.

Phrama grade un Food grade

Farma grade (farmokoloģiskais līmenis) – atbilst farmācijas standartiem.
Food grade (pārtikas līmenis) – atbilst cilvēku patēriņam noteiktajiem standartiem.

Starpība starp katru kategoriju ir kvalitātes un tīrības pakāpē. Tehniskā ziņā neviena viela nav 100% tīra, jo dažādiem produktiem vienmēr ir pievienotas citas vielas. Starpība starp kategorijām ir apstāklī, cik daudz no šīm vielām ir produktā.

Ir vairāki kritēriji, pēc kuriem tiek vērtēta atbilstība farmācijas pakāpei jeb līmenim. Produktam jābūt virs 99% tīrības bez saistvielām, pildvielām, palīgvielām, krāsvielām vai nezināmām vielām. Pārtikā izmantot pharma grade produktus ir nelietderīgi daudz lielāku izmaksu dēļ. Savukārt, uztura bagātinātājos izmantot food grade līmeņa izejvielas būtu ekonomiski ļoti izdevīgi, bet nav ētiski.

 

Medikamenti un uztura bagātinātāji.

Daudzi medikamenti, ieskaitot aspirīnu, digoksīnu, perorālos antikoagulantus un pretparazītu līdzekļus, sākotnēji tika iegūti no augiem. Faktiski 25% farmaceitisko līdzekļu satur botāniskas izcelsmes augu ekstraktus. Ar pareiziem normatīvajiem un kvalitātes kontroles standartiem tos var izmantot, lai ārstētu noteiktus veselības stāvokļus, bieži vien ar mazākām blakusparādībām.

Arī uztura bagātinātāji, piemēram, vitamīni, var atbilst farmaceitisko vielu izstrādātes kvalitātes rādītājiem, lai nodrošinātu lielāku bioloģiskās pieejamības pakāpi – pakāpi, kādā tā uzsūcas organisma sistēmā. Ko tas nozīmē mūsu pacientiem? Maksimālais veselības ieguvums un ātrāki rezultāti bez nevēlamām blaknēm.

GMP – Good Manufacturing Practices

GMP – labas ražošanas prakse. Ražošanas atbilstība šim nozīmīgajam apzīmējumam dod garantijas lietotājam saņemt farmaceitiskiem standartiem atbilstošu produktu, vienalga vai tas būtu medikaments, drogas vai uztura bagātinātājs.

Uztura bagātinātāju lietošana pēdējā laikā ir ievērojami palielinājusies – to lielā mērā nosaka pieaugošā informētība par samazinātu barības vielu saturu pārtikā, kas audzēta noplicinātās augsnēs, kā arī iespējamo sintētisko, recepšu zāļu blakusparādību iespējamību. Pareiza uztura papildināšana var palīdzēt aizpildīt šos trūkumus un risināt ļoti specifiskas nelīdzsvarotības organismā.

Lai gan marķējums dažādiem augu ekstraktiem, vitamīniem un minerālvielām ir ļoti līdzīgi, visi tajā ietilpstošie ingredienti un izmantotās ražošanas metodes nav vienādas. Ir uzticami zīmoli, kas piedāvā farmaceitiskas kvalitātes sastāvdaļas, kuras var droši izmantot veselības aprūpes speciālisti.

 

 

Back To Top