skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Kanēlis Izaicina Medikamentus

Kanēlis izaicina medikamentus

Kā kanēlis var palīdzēt 2. tipa diabētam?

 

Personām, kas saskaras ar dzīvesveida izmaiņām, saistītām ar 2. tipa cukura diabēta diagnozi, veselīgās dzīvesveida izmaiņas var šķist milzīgs pārbaudījums. Parasti cilvēkiem ar 2. tipa cukura diabētu nav nepieciešama regulāra insulīna lietošanas shēma, jo, lai gan abi slimības veidi (I un II tipa diabēts) ietekmē glikozes līmeni asinīs un to, kā organisms spēj apstrādāt barības vielas no pārtikas. Atšķirība ir dabiskā insulīnu izstrādē un kā organisms to spēj izmantot (insulina rezistence).

2. tipa cukura diabēta specifika

 

 

Lai gan 2. tipa cukura diabēta sākums parasti ir vēlāk, tas joprojām tiek uzskatīts par mūža slimību. Galvenokārt ģenētiskie un citi priekšnosacījumi cilvēka fizioloģijā ietekmē slimības attīstību. Gadījumos, kad konstatē šos priekšnoteikumus, var veikt profilaktiskus pasākumus, lai samazinātu risku saslimt ar slimību. Daži no faktoriem, kas jāapzinās, ietver:

– Ģimenes veselības vēsture
– Papildus svars un aptaukošanās
– Iepriekš pastāvošie metaboliskie sindromi, kas ietekmē aizkuņģa dziedzera darbību
– Augsts holesterīna un lipīdu līmenis asinīs
– Lielas cukura līmeņa asinīs svārstības
– Problēmas šūnu komunikācijā, ko parasti pārbauda, ​​salīdzinot dažādus vielmaiņas ātrumus

Apzinoties šos faktorus kā 2. tipa cukura diabēta riska pazīmes, indivīdi var veikt profilaktiskus pasākumus ar dzīvesveida izmaiņām, lai izvairītos no slimības attīstības.


Ir arī svarīgi, lai cilvēki ar 2. tipa cukura diabētu saprastu, kā cukura līmenis asinīs un aizkuņģa dziedzera funkcija ietekmē viņu ķermeni. Atšķirībā no 1. tipa cukura diabēta, kur trūkst insulīna ražošanas, cilvēki ar 2. tipa cukura diabētu faktiski ražo pārāk daudz insulīna, bet to šūnas nespēj izmantot hormonu. Tas ir arī iemesls, kāpēc 2. tipa diabēts bieži tiek saukts par insulīnu rezistentu slimību.
Rezultātā, tā kā organisms nevar apstrādāt atbrīvoto insulīnu, glikozes līmenis asinīs turpinās saglabāties augsts. Tā kā tas notiek, aizkuņģa dziedzeris turpina mēģināt kompensēt vēl vairāk insulīna, kas galu galā var izraisīt šoku, krampjus un komu. Tas nozīmē arī to, ka 2. tipa cukura diabēta ārstēšana lielā mērā ir vērsta uz zemāku konsekventu glikozes līmeni asinīs, lai novērstu pārmērīgu aktivitāti aizkuņģa dziedzerī.

Kanēlis izaicina medikamentus

 

Lai gan tirgū ir daudz medikamentu, kas ārstē gan 2. tipa cukura diabētu, gan slimības prekursorus, dabīgās terapijas var kļūt vadošas, īpaši, pielāgojoties nepieciešamajām dzīvesveida izmaiņām. Kanēlis ir viens dabīgs augu valsts izcelsmes papildinājums, kas ir saņēmis lielu uzmanību attiecībā uz tās labvēlīgo ietekmi uz šo slimību. Var teikt, ka šīs garšvielas sastāvs padara to par efektīvu 2. tipa diabēta indivīdiem.


Īstais kanēlis satur vairākus savienojumus, kas palīdz:
– Uzturēt nemainīgu glikozes līmeni asinīs
– Samaziniet lipīdus asinīs un aknās, lai nodrošinātu labāku barības vielu apstrādi
– Veicināt veselīgu holesterīna ražošanu, vienlaikus samazinot slikto holesterīna līmeni
– Nodrošina labāku kuņģa šūnu vielmaiņu, kas pazemina cukura līmeni asinīs

Tā kā īstais kanēlis (Cinanamomum verum) var būt tik labi izmantojams cilvēkiem ar 2. tipa cukura diabētu, ir svarīgi, lai indivīdi saprastu, ka lielākā daļa kanēļa, ko pārdod kā garšvielas, faktiski ir kasija. Lai gan kasijai ir daudz šo pašu īpašību, tā tiek uzskatīta par sliktāku, jo aktīvo komponentu koncentrācija ir daudz mazāka.
Tas arī liek cilvēkiem pārliecināties, ka viņiem ir jāapsver papildinājumu, kas faktiski ir Cinnamomum verum, jo tieši ​​tas var būtiski ietekmēt faktisko pozitīvo ietekmi.
Kanēlis satur vairākus savienojumus, kas nodrošina šo labvēlīgo ietekmi gan uz cukura līmeni asinīs, gan lipīdiem, jo ​​kombinētā pieeja, risinot gan aknu, gan aizkuņģa dziedzera funkciju, 2. tipa cukura diabēta laikā var samazināt arī daudzus slimības riska faktorus. Šie savienojumi ietver:

– Gaistošas ​​eļļas sastāv no cinnamaldehīda, eugenola, cinnamila spirta, kanēļa skābēm un vairākām citām specifiskām dabas vielām.
– Diterpēni
– Oligomēru proantocianidīni
– Gļotvielas
– Tanīni
– Mikro cukuri aktīvajos un neaktīvajos savienojumos

Kaut arī gaistošā eļļa ir daļa no tā, kas nodrošina kanēļa īpašo garšu, tā arī ir atbildīga par glikozes līmeņa asinīs pārvaldību, un kanēļa skābes iedarbībai ir labvēlīga ietekme, samazinot holesterīna līmeni. Diterpēni arī spēlē lomu lipīdu sadalīšanā asinsritē, bet oligomēru proathocianidīni palīdz samazināt cukura līmeni asinīs.
Pēdējiem trim savienojumiem ir svarīga loma arī 2. tipa diabēta ārstēšanā, jo gļotādas un miecvielas palīdz stimulēt un tonizēt visu gremošanas sistēmu, kam var būt ilgtermiņa efekts, samazinot insulīna rezistenci, saglabājot labāku vielmaiņas funkciju. Kanēļa sastopamie mikroelementi ir sarežģītas cietes, un tās palīdz veidot konsekventu glikozes līmeni asinīs, vienlaikus samazinot vēlmi ēst, jo organisms pats noteiks, ka tam ir vajadzīgās papildus barība.

Kanēļa pievienošana veselīgajam dzīves režīmam

Tā kā kanēļa labvēlīgā iedarbība var būt pozitīva kā ārstnieciska piedeva cilvēkiem ar 2. tipa cukura diabētu, un tā ir skaidri izklāstīta, tā var arī nodrošināt cilvēkiem vienkāršu piedevu veselīgai dzīves praksei, ko var izmantot gan ārstēšanai, gan profilaktiskai aprūpei personām, kurām ir slimības risks. Pirms pievienojat jaunu veselīgā dzīvesveida papildinājumu, vienmēr ir svarīgi konsultēties ar ārstu. Lai gan kanēlim nav kontrindikācijas mijiedarbībai ar citām zālēm, cilvēkiem, kuri jau lieto medikamentus 2. tipa diabēta ārstēšanai, jākonsultējas ar savu ārstu.
Kā jau minēts, ir svarīgi, lai cilvēki lietotu īsto kanēli terapeitiskā devā, jo tam būs vislielākā ietekme.

 

Back To Top