skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Saprast, Kas Ir Premenstruālais Sindroms (PMS)

Saprast, kas ir premenstruālais sindroms (PMS)

Saprast, kas ir premenstruālais sindroms (PMS)

Gandrīz visas sievietes piedzīvo premenstruālo simptomu rašanos nedēļu vai divas pirms šī perioda.

Mēs nezinām precīzu PMS cēloni. Taču mēs zinām, ka olnīcu hormonu estradiola un progesterona cikliskās izmaiņas mijiedarbojas ar dažām smadzeņu bioloģiski aktīvām vielām, ko sauc par neirotransmiteriem. Šo hormonu un ķīmisko izmaiņu kombinācija ir atbildīga par PMS fiziskajām un garastāvokļa izmaiņām.

Kā notiek šīs hormonu izmaiņas?

Lai palīdzētu saprast, kas notiek, ir svarīgi saprast dinamiskās izmaiņas, kas notiek sievietes organismā starp menstruālajiem periodiem. Lai gan mēs mēdzam saprast asiņošanas sākumu kā „mēnešreižu beigām”, taču patiesībā tas ir jauna cikla sākums. Atcerieties, ka mazajā iegurnī dzemde un olnīcas ir divi galvenie “spēlētāji”. Tajā brīdī, kad sākas periods, olnīcas jau ražo hormonus, lai sagatavotos nākamajai ovulācijai. Tehniski tas ir pazīstams kā menstruālā cikla folikulārais posms, un tas ilgst no perioda pirmās dienas līdz ovulācijai, kas notiek aptuveni četrpadsmit dienas vēlāk.

Tiek uzskatīts, ka ovulācijas izraisītās hormonālās izmaiņas ir atbildīgas par simptomiem, kas var rasties menstruālā cikla otrajā fāzē. Tehniski šis menstruālā cikla otrais posms tiek saukts par luteinizējošo fāzi un ilgst no ovulācijas līdz perioda pirmajai dienai. Kopumā šī menstruālā cikla daļa tiek saukta par premenstruālo un apgrūtinošo simptomu, kas šajā laikā parādās kā PMS vai premenstruālā sindroms.

Diagnostikas veikšana.

Premenstruālā sindroma diagnoze balstās ne tikai uz simptomu klātbūtni, bet cik nopietni šie simptom traucē. Tātad, lai gan vairumam sieviešu ir pirmsmenstruālie simptomi, tikai aptuveni 40% sieviešu ir diagnosticētas premenstruālā sindroma / premenstruālās disforijas traucējumi.

Pētījumi liecina, ka sievietes visbiežāk diagnosticē PMS / PMDT pēc 30 gadu vecuma. Ir svarīgi atcerēties, ka diagnozes laiks nav tas pats, kas simptomu parādīšanās, un eksperti piekrīt, ka PMS / PMDT var rasties jebkurai sievietei neatkarīgi no viņas vecuma. Diagnozes veidošanas svarīgākā daļa ir pārliecināties, ka simptomus neizraisa cits veselības stāvoklis.

Labākais veids, kā ārstam to noteikt, ir veikt pilnīgu medicīnisko aptauju par simptomiem, un tur ir jāiekļauj vismaz pilni divi cikli.

Simptomu izsekošana.

Šis simptomu uzskaites žurnāls palīdzēs jums un Jūsu ārstam savākt datus, kas nepieciešami, lai pareizi diagnosticētu PMS vai PMDD. Lai gan diagnozi var izdarīt, pamatojoties tikai uz vēsturi, var būt grūti atcerēties, kad cikla laikā Jums bija simptomi, un tas ir galvenais, lai pareizi diagnosticētu. Ja iespējams, sekojiet līdzi saviem simptomiem, pirms apmeklējat savu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju. Ieteicams izmantot šo simptomu žurnālu vai šī perioda izsekošanas lietotni, lai palīdzētu savākt informāciju.

Jums var būt PMS, ja Jums ir vismaz viens no šādiem fiziskiem vai ar garastāvokli saistītiem simptomiem, kurus uzskatāt par apgrūtinošiem, kas sākas nedēļu vai divas pirms jūsu perioda un izzūd lidz ar pirmo asiņošanas dienu. Jums var būt PMDD, kas ir ļoti smaga PMS forma, ja jūsu simptomi izraisa būtiskus sociālus vai fiziskus traucējumus. Piemēram, nopietni argumenti mājās vai darbā, kas ietekmē jūsu attiecības vai jūsu darbu.

Aizkaitināmība
Depresija
Dusmas uzliesmojumi
Trauksme
Apjukums
Raudulība
Sliktas koncentrēšanās spējas
Bezmiegs
Pastiprināts nogurums
Izmaiņas seksuālajā vēlmē
Krūšu jūtīgums
Vēdera pūšanās
Galvassāpes
Ekstremitāšu pietūkums
Nogurums
Svara pieaugums
Muskuļu sāpes
Pārlieku izteikta apetīte

Daži no izplatītākajiem veselības stāvokļiem, kuriem ir līdzīgi simptomi, ir šādi:


Depresija
Trauksme
Migrēna
Kairināto zarnu sindroms
Hipotireoze

Jūsu simptomu žurnāls palīdzēs izvairīties no nepareizas diagnozes veikšanas.

PMS simptomu mazināšanai ir ieteicama pēc iespējas maigāka pieeja, lieki neizmantojot pretneaizraujoties ar pretsāpju, sedatīviem vai antispazmatiskiem līdzekļiem. Bieži vien pilnīgi pietiekama ir dabīgu ārstniecisku augu līdzekļu lietošana.

 

 

Back To Top