skip to Main Content

Saziņai:

Email: offis@lotos-pharma.com
Phone: 371......................
Adrese: Plieņciema 16, Mārupes nov.

Mēs tikai izsakām savu viedokli

Berberīns sirds un asinsvadu veselībai, holesterīnam, cukuram, aterosklerozei

Berberīns - iegūts no bārbeļu dzimtas augiem

Dabīgs alkaloīds, kam piemīt būtiskas ārstnieciskas īpašības sirds un asinsvadu veselībai

Berberīnam ir vairākas labvēlīgas ietekmes uz vielmaiņas veselību. Šis oranžas krāsas savienojums ir atrodams vairākos augos, t.sk., arī bārbelē.

Berberīns sākotnēji ir nācis Ķīnas un Indijas, kur to lieto tradicionālajā medicīnā . Tie ir alkaloīdi – augu izcelsmes organiskie savienojumi un tos jau izsenis izmantoja, lai uzlabotu vairākās veselības problēmās. Pētījumi joprojām ir ceļā lai atklātu pilnu šī alkaloīda potenciālu tradicionālajos augos.

 

Neraugoties uz to, ka berebrīns ir pazīstams kā ārstniecisks augs tūkstošiem gadu, tikai pēdējos gados ir vērojama intereses ievērojams pieaugums, pateicoties pārsteidzošam pētījumam, kas uzrāda zināmus ieguvumus paaugstināta cukura līmeņa asinīs gadījumos.

Atverot šo sadaļu, apliecinu, ka esmu veselības nozares speciālists (ārsts, farmaceits) un varu objektīvi izvērtēt profesionāla rakstura informāciju par berberīna īpašībām

Atvērt, nospiežot zīmi "+"

Berberīnam ir vairākas labvēlīgas ietekmes uz vielmaiņas veselību. Šis oranžas krāsas savienojums ir atrodams vairākos augos, t.sk., arī bārbelē.
Berberīns
(Coptis Teeta Wall) ir no augiem iegūta dabīga viela, kas mazina paaugstinātu kopējo un ZBL holesterīnu asinīs, triglicerīdus un aterogēnos apolipoproteīnus. Berberīna darbības mehānisms atšķiras no statīniem, tā panākot preparāta daudzpusīgāku efektu un labāku panesamību.

Berberīns samazina ZBL holesterīnu ar tā dabīgo receptoru inhibitoru LDLR un palielinot ZBL receptoru jūtību ar ekstracelulāro signālregulēto kināzi (ERK), kamēr statīni inhibē holesterīna sintēzi aknās bloķējot HMG-CoA-reduktāzi. Tas izskaidro, kāpēc berberīnam nav raksturīgas sintētisko statīnu blaknes.

Sirdij vajadzīgas daudzas uzturvielas, ko tā var izmantot savai funkcionalitātei un veselīgumam. Ir daudz ārstniecisku augu līdzekļi, kas domāti sirds veselībai un viens no tiem alkaloīdu savienojums, ko sauc par Berberīnu.

Berberīns spēcīna sirds veselību. Tradicionālajā ķīniešu medicīnā Berberīns tiek izmantots gadsimtiem ilgi daudziem veselības mērķiem. Tas ir ne tikai spēcīgs pretiekaisuma līdzeklis, bet tam ir arī antibakteriālas un imūnsistēmas stiprinošas īpašības.

Tiek uzskatīts, ka šis dabiskais elements ir noderīgs cīņā pret diabētu, svara pieaugumu un ar iekaisuma uzliesmojumiem saistītiem notikumiem. Tomēr indivīdi, kas vēlas rūpēties par sirds veselību, var gūt ievērojaumu labumu no šīs dabiskās augu sastāvdaļas izmantošanas.

Pēc dažu pētnieku domām, šis spēcīgais ārstnieciskais augs varētu darboties, lai saglabātu veselīgu cukura līmeni asinīs, varētu būt noderīgs svara samazināšanai vai cīņā ar aptaukošanos. Jāatzīmē, ka tiek uzskatīts, ka neveselīgs cukura līmenis asinīs un aptaukošanās palielina sirds slimību risku.

Turklāt Berberīns ir labvēlīgi ietekmējis holesterīna un triglicerīdu līmeni. Pētījumā tika konstatēts, ka šis dabiskais līdzeklis var samazināt apolipoproteīnu B, kas tiek atzīts par sirds slimību riska faktoru. Jāatzīmē, ka samazinājums bija līdz pat 15 procentiem.

Ir pierādīts, ka Berberīns ir labvēlīgs diabēta gadījumā, jo tas spēj aktivizēt enzīmu, ko sauc par aktivēto adenozīna monofosfāta proteīnkināzi (AMPK.). Pacientiem ar sirds problēmām Berberīns spēja aktivizēt AMPK, kas palēnina brīvo taukskābju veidošanos, kas pēc tam samazina lipīdu līmeni. Tas varētu arī novērst kaitīgu tauku nogulsnēšanos.

Pētnieki arī piebilda, ka Berberīna AMPK aktivizēšana var palīdzēt palielināt tauku dedzināšanu mitohondrijos. Tas pat varētu palīdzēt stimulēt slāpekļa oksīda (NO) izdalīšanos. Slāpekļa oksīds ir signalizējoša molekula, kas palielina asins plūsmu, paplašina artērijas un samazina asinsspiedienu.

Šis dzeltenās krāsas alkaloīda savienojums var piedāvāt aizsardzību pret aterosklerozi. Pētnieki arī piebilda, ka šis dabas līdzeklis varētu tiešā veidā paplašināt asinsvadus.

Vienā no pētījumiem atklāja, ka dalībnieki, kas astoņas nedēļas lietoja Berberīnu, uzlabojās sirdsdarbība. Procedūra palīdzēja arī uzlabot dalībnieku spēju īstenot fiziskās aktivitātes.

Kombinēta sarkanā rauga rīsu un berberīna ārstēšana parādīja ievērojamu holesterīna līmeņa asinīs samazināšanos ar maz blakusparādībām , salīdzinot ar statīnu terapiju, ko parasti lieto augsta holesterīna līmeņa ārstēšanai.

Produkti, kuru sastāvā ir berberīns

Back To Top